Úvod Správy Postup zariadil Šebo

Postup zariadil Šebo

Slovan zvíťazil v 2. kole slovenského pohára v Pezinku 1:0.

Slovan Bratislava postúpil do osemfinálového 3. kola Slovenského pohára, keď zvíťazil v stredu na ihrisku treťoligového PŠC Pezinok (1:0). O gól sa postaral v 40. min Filip Šebo. Zverenci trénera Vladimíra Weissa sa v tejto súťaži predstavia ďalej na pôde AS Trenčín.

Slovan na ihrisku dominoval od úvodných minút, no ťažšie sa dostával do šancí. Prvú strelu zápasu si v 3. min pripísal pezinský útočník Bielčík, tá však Lukášovi Hroššovi nespôsobila žiadne problémy. Od tejto chvíle sa už hralo takmer iba na polovici domácich. „Belasí“ to skúšali najmä pokusmi spoza pokutového územia. V 17. min netrafil takto bránku Miloš Lačný, o tri minúty neskôr sa rovnakým spôsobom prezentoval aj Juraj Halenár. Najbližšie ku gólu bol v polovici prvého dejstva Peter Štepanovský, ale namieril iba do bočnej siete. Prišla však 40. min, k odrazenej lopte z rohového kopu v podaní Halenára sa dostal Filip Šebo, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 0:1.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, Slovan stále tlačil. V 51. min našiel Halenár centrom Šeba, strelec prvého gólu nezakončil dobre. O šesť minút neskôr trafil striedajúci Igor Žofčák bočnú sieť. V 59. min sa k lopte v pokutovom území dostal Jiří Kladrubský, ale z otočky ju poslal tesne vedľa ľavej žrde. V 64. min založili efektnú akciu aj domáci, na konci ktorej bol čerstvý Matej Rožník. Jeho hlavička ale smerovala vysoko nad bránku. O pár okamihov neskôr mieril nad bránku aj Bajan. V 73. min sa opäť k odrazenej lopte po rohovom kope dostal Šebo, teraz ale netrafil odkrytú časť Krištofovej bránky. Ani nie o minútu vytiahol gólman domácich loptu spod brvna po strele Štepanovského. Šebo mohol pridať ďalší gól, keď sa dostal k lopte po akcii po osi Žofčák – Grendel – Milinkovič, ale neprestrelil obranu súpera. V závere si mohol pri debute otvoriť strelecký účet v prvom mužstve „belasých“ aj Adrián Čermák, ale zvnútra šestnástky neprestrelil brankára Krištofa, a tak si Slovan zaknihoval v Pezinku najtesnejšie víťazstvo.

PŠC Pezinok – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)

Gól: 40. Šebo

Žlté karty: 9. Ekhardt – 16. Dosoudil, 32. Grendel

Domáci: Krištof – Ondra (53. Janotík), Hulák, Kováčik, Včelka – Tarek, Nemček, Ekhardt (71. Nemec), Tábora (58. Rožník), Bajan - Bielčík

Hostia: Hroššo – Štepanovský, Dosoudil, Kolčák, Táborský (16. Jánošík) – Kladrubský – Lačný (46. Žofčák), Grendel, Čermák – Šebo, Halenár (69. Milinkovič)

Rozhodovali: Ježík – Petríček, Vindiš

Návšteva: 1710 divákov