Úvod Správy Mládež Belasí sa stretnú aj s Franzom Beckenbauerom

Belasí sa stretnú aj s Franzom Beckenbauerom

Globálny veľvyslanec Medzinárodného detského sociálneho programu spoločnosti Gazprom – Futbal pre priateľstvo Franz Beckenbauer sa zúčastní na záverečných akciách siedmeho ročníka programu v Madride od 28. mája do 2. júna.

Akcie sa budú konať v rámci finále Ligy majstrov UEFA 2019. Súčasťou projektu sú aj mladí hráči ŠK Slovan Bratislava. 

Madrid sa stane hlavným mestom kľúčových udalostí Futbalu priateľstva. Na záverečných akciách sa zúčastní viac než 800 účastníkov z rôznych krajín. Toto číslo zahŕňa mladých dvanásťročných hráčov a novinárov z Európy, Ázie, Afriky, Severnej a Južnej Ameriky.

Medzinárodný tábor priateľstva poskytne mladým účastníkom špeciálne kurzy. Kemp spája športové, humanitárne a vzdelávacie programy. Získané zručnosti budú môcť ukázať na Majstrovstvá sveta Futbalu pre priateľstvo 2019, kde sa mladí hráči stanú súčasťou 32 medzinárodných tímov. Podľa princípu Futbalu pre priateľstvo hrajú v jednom tíme deti rôznych národností, pohlaví a fyzických schopností.

Súčasťou finálových akcií programu bude prvýkrát medzinárodné fórum Futbalu pre priateľstvo. Zúčastnia sa na ňom odborníci v oblasti rozvoja detského a mládežníckeho športu z celého sveta. Tréneri, lekári detských tímov, novinári z popredných svetových médií, slávni futbalisti, zástupcovia futbalových akadémií a federácií budú diskutovať o otázkach prípravy mladých futbalistov na medzinárodné súťaže, nových metódach športového vzdelávania, princípoch vytvárania úspešného detského tímu a profesionálneho rozvoja mladých hráčov.

Tohto roku bude jedným z rečníkov fóra celosvetová futbalová legenda a dvojnásobný držiteľ Zlatej lopty Franz Beckenbauer.

V Madride sa Franz Beckenbauer stretne s mladými účastníkmi Futbalu pre priateľstvo a ako globálny veľvyslanec im povie o svojich športových skúsenostiach a profesionálnej kariére. Podelí sa o znalosti, ktoré začínajúci športovci potrebujú na dosiahnutie vysokých výsledkov.
Účastníci záverečných akcií navštívia finále Ligy majstrov UEFA 2019 na štadióne Wanda Metropolitano v Madride.

„Je to pre mňa veľká česť byť súčasťou Medzinárodného detského sociálneho programu spoločnosti Gazprom – Futbal pre priateľstvo. Hodnoty podporované mladými účastníkmi z rôznych krajín sú nadčasové: bez myšlienky rovnosti, láskavosti a spravodlivosti si nedokážeme predstaviť vyvážený svet. Hlavným cieľom je vychovávať deti ochotné spolupracovať a komunikovať, pretože schopnosť kompromisu, nájdenia spoločného jazyka s najrôznejšími ľuďmi je kľúčom k úspechu v živote bez ohľadu na to, či sa rozhodnú pre profesionálnu športovú kariéru, alebo inak," hovorí globálny veľvyslanec Futbalu pre priateľstvo Franz Beckenbauer.

„Som veľmi rada, že mi program Futbal pre priateľstvo umožnil príležitosť stretnúť sa s profesionálnymi futbalistami a že sa tohto roku v Madride stretnem a porozprávam sa so skutočnou futbalovou legendou Franzom Beckenbauerom! Je skvelé byť súčasťou takého globálneho projektu podporovaného slávnymi športovcami z celého sveta! Pre mňa je to veľká motivácia riadiť sa vlastným snom!“ dodáva Sophie Foldsová, dvanásťročná veľvyslankyňa Futbalu pre priateľstvo z Washingtonu (USA).

Medzinárodný detský sociálny program Futbal pre priateľstvo usporadúva od roku 2013 spoločnosť Gazprom. Kľúčovými hodnotami programu sú priateľstvo, rovnosť, spravodlivosť, zdravie, mier, oddanosť, víťazstvo, tradícia a česť. Program F4F podporujú FIFA, UEFA, Medzinárodný olympijský a paralympijský výbor, futbalové federácie, medzinárodné detské nadácie, slávni športovci a popredné futbalové kluby na svete. V posledných šiestich sezónach sa do F4F zapojilo viac než 5,5 tisíca účastníkov, ktorých sledovalo viac než 4,5 milióna ľudí z rôznych častí sveta vrátane športovcov, umelcov a politikov.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.