Úvod Správy Jednu chytil, druhú nie

Jednu chytil, druhú nie

Matúš Putnocký: „Myslím si, že to bol dobrý zápas s veľa akciami, hralo sa zo strany na stranu.“

Predkrm pred štvrtkovým duelom play-off Európskej ligy na ihrisku Banskej Bystrice (2:1) sa nášmu mužstvu vydaril. Diváci si prišli na svoje, obidva tímy sa postarali ofenzívnou hrou o zaujímavé predstavenie s množstvom šancí. Na konci uspel Slovan.

„Myslím si, že to bol dobrý zápas s veľa akciami, hralo sa zo strany na stranu. Som rád, že sme nakoniec vyhrali, hoci, nie som šťastný z toho, že sme do konca neudržali nulu a inkasovali sme z penalty. Škoda, jednu som v zápase chytil, druhú nie. Ale s výhrou som spokojný,“ skonštatoval brankár Matúš Putnocký, ktorý potvrdil, že na Štiavničkách sa mu darí. Veď práve pod Urpínom získal Slovan aj vďaka jeho zákrokom v penaltovom rozstrele Slovenský pohár v minuloročnom finále so Žilinou.

Dvadsaťšesťročný brankár najskôr v úvode druhého polčasu zlikvidoval pokutový kop v podaní Mareka Bažíka, neskôr už bol krátky na penaltu Michala Pančíka. „V obidvoch prípadoch som len tipoval a veril som, že aj tú druhú kopne po ľavej strane, ale nestalo sa tak. Bohužiaľ... my sme však spokojní s troma bodmi,“ doplnil prešovský rodák.

Zverenci trénera Vladimíra Weissa viedli po prestávke 1:0 a pridali aj druhý gól. V závere si to však skomplikovali. „Chceli sme skórovať do prestávky a strelecky sa presadiť následne aj po nej, aby sme sa viac upokojili. Na začiatku druhého polčasu sa nám to nepodarilo. Až keď sme ho dali trochu s odstupom času, naša hra sa upokojila,“ vyslovil sa Putnocký.

Teraz oddych

Už vo štvrtok nastúpia chlapci na Pasienkoch v prvom dueli play-off Európskej ligy s talianskym tímom AS Rím. „Čaká nás ťažký zápas, musíme si poriadne oddýchnuť. Dúfam, že nás toto víťazstvo vzpruží pred štvrtkom. Určite sa pred zápasom s AS Rím dáme dokopy, psychicky sa nabudíme. Táto výhra nám veľmi pomohla,“ zakončil Matúš Putnocký.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vasil Božikov na štarte zimnej prípravy.
Tréner Darko Milanič na štarte zimnej prípravy.
Reportáž Slovan TV zo začiatku zimnej prípravy.

Neprehliadnite

Rozhovor s generálnym riaditeľom klubu Ivanom Kmotríkom ml.
Tréner Darko Milanič v rozhovore po skončení jesennej časti.
ŠK Slovan zdolal Žilinu 3:2.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.