Úvod Správy Fortuna liga Cítili sme šancu a až do konca sme išli za gólmi

Cítili sme šancu a až do konca sme išli za gólmi

Moha v súboji s Michalovcami zažiaril dvomi peknými gólmi.

Výborný ofenzívny part belasých – tak by sa dal v krátkosti zhrnúť zápas s Michalovcami. Naši futbalisti potešili fanúšikov vydarenými kombinačnými akciami a šiestimi gólmi v sieti súpera. Šesť gólov sme v roku 2018 strelili druhýkrát a navlas sme zopakovali februárový debakel do siete Žiliny.

Leví podiel na vysokom triumfe mal Moha. Ten hrá vo fantastickej forme, v celej lige má najviac gólových prihrávok (7) a po dnešku má na konte šesť presných zásahov. „Hrá sa mi veľmi dobre, futbal si momentálne doslova užívam. Chcem vyhrávať a pomáhať k tomu gólmi, asistenciami a prácou pre tím. Ak sa to podarí tak ako dnes, tak môžem vysloviť spokojnosť,“ zneli prvé slová jedného z hrdinov bratislavského večera.

Čo podľa Mohu tkvie za tak dominantným výkonom a víťazstvom rozdielom dvoch tried? „Kolektívny výkon. Prakticky každému z nás dnešný zápas vyšiel na jednotku a všetci sme odovzdali sto percent. Rovnako ma teší, že nás fanúšikovia po zápase odmenili potleskom. Bez ohľadu na to, koľko ich príde, treba byť vďační tým, ktorí si nájdu cestu do hľadiska. Pocit, keď vás ľudia ocenia za výkon, je jednoducho výborný.“

Tón zápasu udala piata minúta. Brankár hostí Kira vybehol za hranicu šestnástky po dlhú loptu, no Moha ho neúnavne napádal a čakal na zaváhanie. To skutočne prišlo, Moha získal loptu a po jeho strieľanom centri si Carrillo za výdatnej pomoci Šporara strelil vlastenca. „Bol som blízko brankára, snažil som sa ho napádať a donútiť k chybe. Tá skutočne prišla, keď loptu odkopol do mňa. Videl som, že do brány strieľať nemôžem, ale v strede pekne nabiehal Andraž. Našťastie sa to od neho a obrancu odrazilo do siete (úsmev). Myslím si, že rýchly gól ovplyvnil ďalší priebeh duelu a výrazne nám pomohol. Upokojili sme sa, hrali sme vo väčšej pohode, z ktorej potom plynuli ďalšie góly.“

Moha sa následne dvakrát strelecky presadil. V prvom polčase využil ideálne načasovanú prihrávku Joeriho de Kampsa a zľahka preloboval Kiru. Po prestávke sa riadil heslom „najlepšie na koniec“ a gólový účet uzavrel skvostnou akciou. Na ľavom krídle sa doslova pohral s obrancom Rotom a priamočiary postup na bránu uzavrel nechytateľnou krížnou strelou. „Vyšla mi kľučka, pri ktorej som obrancovi nasadil jasličky. Potom som sa vybral smerom na bránu a snažil som sa obstreliť brankára. Som šťastný, že som strelil ďalší pekný gól, v prvom rade sa však teším z tímového výkonu a víťazstva Slovana,“ povedal šťastný strelec, ktorý uznal aj hru súpera. Michalovce neprišli "betónovať," ale snažili sa hrať futbal a tak sa hral v Bratislave zaujímavý duel. „Bolo to iné, než proti väčšine tímov, ktoré sem prídu a snažia sa len brániť. Michalovce sa snažili hrať futbal, za čo im patrí uznanie. Tiež prispeli k tomu, že to bol pekný futbalový večer." 

Belasí natiahli sériu bez ligovej prehry na 16 zápasov a so šesťbodovým náskokom na DAC vedú ligovú tabuľku. Dnes rozhodne potešili výkonom i výsledkom. „Určite to bol jeden z mojich najlepších zápasov v Slovane. Cítili sme šancu, že dnes môžeme dať veľa gólov, a išli sme za ňou. Vyhrať takýmto vysokým rozdielom je skvelé, zároveň si však treba uvedomiť, že to nie je možné v každom zápase. Občas môžete tiež tvrdo makať a búšiť do súpera, ale góly neprichádzajú. Preto si vážime každé víťazstvo a tešíme sa z vydareného štartu do súťaže. Ideme ďalej pracovať, aby sme aj o týždeň z Nitry brali tri body,“ uzavrel Moha.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Permanentkári môžu ešte dnes využiť predkupné právo na zápas s PAOK FC.
Andraž Šporar sa teší na vypredané Tehelné pole.
Arťom Suchockij sa strelecky presadil v druhom ligovom zápase po sebe.

Neprehliadnite

Jedinečná príležitosť vychutnať si zápas play-off Európskej ligy zo svojho SKYBOXU.
V nedeľu 15. septembra o 18:00 h sa odohrá na Tehelnom poli najväčšie slovenské derby so Spartakom Trnava.
Súperom belasých bude grécky majster PAOK Solún.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.