Úvod Správy Po poľskom titule získať slovenský

Po poľskom titule získať slovenský

Erik Čikoš: „Teraz sme dostali na víkend voľno a v pondelok by som už chcel makať spoločne s mužstvom na sto percent.“

Má za sebou výbornú sezónu korunovanú ziskom titulu v najvyššej poľskej súťaži. Erik Čikoš si však bude v nadchádzajúcom ročníku obliekať dres Slovana Bratislava, pretože Wisla Krakov nevyužila po skončení ročného hosťovania opciu na jeho služby.

„Taký je futbalový život. Ak sa mám priznať, nič podobné som nepredpokladal. Napokon sa to skončilo tak, ako sa to skončilo. Prípravu som začal v Slovane Bratislava a teším sa na Ligu majstrov,“ skonštatoval rýchlonohý pravý obranca a ďalej dodal: „Počítal som s tým, že zostanem za hranicami Slovenska. Vyšlo to napokon inak a teraz sa pokúsim odovzdať všetko pre Slovan.“

Bývalý reprezentant do 21 rokov má už za sebou s novými spoluhráčmi týždenné sústredenie v rakúskom Windischgarstene, ktoré však pre neho nedopadlo podľa predstáv. „Mali sme trochu ťažšie tréningy a ja som nebol zvyknutý na podobnú záťaž. Robili sme výpady, ktoré zaťažovali stehná a natiahol som si sval,“ vyslovil sa Čikoš, ktorý však optimisticky doložil: „Teraz sme dostali na víkend voľno a v pondelok by som už chcel makať spoločne s mužstvom na sto percent.“

V novom kolektíve sa cíti dobre, keďže v Bratislave pôsobil aj predtým, s mnohými chlapcami sa nestretol po prvý raz. „Chalani sú úplne super. V kabíne sú zväčša Slováci a poznám polovicu mužstva. Aklimatizoval som sa veľmi rýchlo, všetko je absolútne v pohode,“ poznamenal 22-ročný zadák, ktorý si v mužstve najlepšie rozumie s Filipom Kissom. „Spolu sme odohrali už pár rokov. Po pôsobení v Interi Bratislava a Petržalke sa teraz stretávame v Slovane,“ objasnil okolnosti.

Čikoš sa najlepšie cíti na pravej strane defenzívy, kde na jar hrávali predovšetkým Mamadou Bagayoko a Lukáš Pauschek. „Obidvoch poznám veľmi dobre. Sú to vynikajúci futbalisti. Konkurencia tu rozhodne nebude chýbať. Myslím si, že to je dobre, pretože sa všetci môžeme posúvať vpred,“ povedal šikovný obranca, ktorý verí, že po poľskom titule sa v nasledujúcej sezóne bude radovať z triumfu aj na Slovensku.

Verí, že pozvánka príde opäť

Začiatkom tohto mesiaca dostal stabilný člen predchádzajúcej garnitúry národného tímu do 21 rokov premiérovú pozvánku do seniorskej reprezentácie. Hoci proti Andorre (1:0) nenastúpil, po prvý raz sa stal súčasťou tímu trénera Vladimíra Weissa. Čikoš dúfa, návrat do Corgoň ligy nič nezmení na tom, že sa dostal do pozornosti realizačného tímu Slovenska. „Verím, že keď sa mi bude dariť a so Slovanom uspejeme v Lige majstrov, niečo takéto sa môže ešte zopakovať,“ zakončil pravý obranca „belasých“.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Stiahnite si bulletin na dnešný zápas.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.