Úvod Správy Fortuna liga Do mužstva prišla kvalita a konkurencia

Do mužstva prišla kvalita a konkurencia

Tréner Martin Ševela včera privítal svojich zverencov na prvom tréningu zimnej prípravy.

Po štvortýždňovej vianočnej pauze sa naši futbalisti opäť hlásili hlavnému trénerovi Martinovi Ševelovi. Ten si pauzu príjemne vyplnil rodinnou lyžovačkou a včera už plný elánu koučoval svojich zverencov na prvom tréningu v roku 2018.

„Hráči mali individuálne tréningové plány, ktoré museli splniť. Do mužstva prišla počas zimy kvalita a požadovaná konkurencia, ktorú potrebujeme na to, aby sme sa zlepšovali. Teraz bude dôležité, aby hráči boli zdraví a dobre sa pripravili na jarnú časť,“ povedal tréner belasých na úvodnom zraze.

Martin Ševela privítal v tíme aj trio novicov. „Andraž Šporar je hrotový útočník, typický druh zabijaka v pokutovom území súpera. Budeme od neho vyžadovať prácu pre tím, ten mu to potom vráti v podobe finálnych prihrávok na góly. Arťom Suchockij je moderný krajný obranca s podporou ofenzívy i kvalitou v defenzíve, prišiel výborne fyzicky pripravený. Rickyho van Haarena poznám, viedol som ho v Trenčíne a viem, čo od neho môžem očakávať.“

Tréner má k dispozícii prakticky kompletný káder, už včera trénovali všetci rekonvalescenti zo záveru jesennej časti. Kornel Saláta, ktorý je po operácii predného krížneho väzu, dokonca prvý raz vybehol na ihrisko a aj keď netrénoval s loptou, tak na jeho tvári prevládal široký úsmev. „Som rád, že títo chalani sú späť. Prezradím, že Ibrahim Rabiu sa počas zimy dočkal prírastku do rodiny, takže verím, že mu aj tento fakt psychicky pomôže (úsmev). Ibrahim Rabiu a Joeri de Kamps určite stihnú začiatok jarnej časti, u Kornela Salátu je to trochu na dlhšie, keďže rekonvalescencia po plastike predného krížneho väzu zaberie viac času. Robíme maximum, aby aj Kornel bol čím skôr stopercentne pripravený,“ povedal Martin Ševela. Individuálne v telocvični trénoval brankár Dominik Greif, ktorý počas sviatkov podstúpil laserovú operáciu očí na odstránenie dioptrií.

S tímom štandardne trénoval aj Filip Hološko, ktorý neodohral posledný jesenný duel v Ružomberku. „Záležitosť s Filipom je uzavretá. Uzavreli sme to hneď v tom týždni v decembri. Filip je tu s nami a bude sa pripravovať s mužstvom,“ vyhlásil tréner belasých.

V piatok naberie výprava belasých smer Turecko, v Beleku strávi na sústredení 25 dní. Na našich futbalistov čakajú príjemné klimatické podmienky, kvalitne pripravené prírodné hracie plochy a šiesti súperi zo štyroch krajín. „Sústredenie prináša pozitíva čo sa týka počasia, kvality hracích plôch i súperov. Budeme tam pokope dosť dlho, takže chlapcom pripravíme aj mimofutbalový program, aby sa popri tréningoch dokázali odreagovať a nemysleli len na futbal.“

Belasí nechcú vyhlasovať veľkolepé ciele. Koncentrujú sa na to, čo je v tejto chvíli najdôležitejšie, a teda na kvalitnú prípravu na jarnú časť ročníka. „Teraz je dôležité, aby sme sa dobre pripravili na sústredení v Turecku. Na jar pôjdeme postupne od zápasu k zápasu, v každom chceme samozrejme vyhrať. Momentálne sa sústredíme na Turecko, aby chalani odviedli maximum v každom tréningu a potom aj kvalita tímu pôjde nahor,“ uzavrel Martin Ševela. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Permanentkári môžu ešte dnes využiť predkupné právo na zápas s PAOK FC.
Andraž Šporar sa teší na vypredané Tehelné pole.
Arťom Suchockij sa strelecky presadil v druhom ligovom zápase po sebe.

Neprehliadnite

Jedinečná príležitosť vychutnať si zápas play-off Európskej ligy zo svojho SKYBOXU.
V nedeľu 15. septembra o 18:00 h sa odohrá na Tehelnom poli najväčšie slovenské derby so Spartakom Trnava.
Súperom belasých bude grécky majster PAOK Solún.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.