Úvod Správy Káder Slovana rozšíril srbský mládežnícky reprezentant Uroš Damnjanovič

Káder Slovana rozšíril srbský mládežnícky reprezentant Uroš Damnjanovič

ŠK Slovan Bratislava podpísal 3,5-ročnú zmluvu s ročnou opciou s 22-ročným ofenzívnym stredopoliarom Urošom Damnjanovičom.

V závere prestupového obdobia pribudol do kádra belasých 22-ročný srbský mládežnícky reprezentant Uroš Damnjanovič. Talentovaný ofenzívny stredopoliar prichádza do Slovana Bratislava z Partizanu Belehrad.

„Na Uroša Damnjanoviča sme mali veľmi pozitívne referencie priamo od asistenta trénera Vladimira Radenkoviča, ktorý s ním niekoľko rokov pracoval. Využili sme momentálnu situáciu v Partizane Belehrad a keď sa nám naskytla možnosť získať Uroša, neváhali sme. Podpísali sme s ním 3,5-ročnú zmluvu s ročnou opciou. Uroš je talentovaný futbalista s potenciálom do budúcna, zároveň patrí do širšieho kádra srbskej reprezentácie do 21 rokov. Zapojí sa do tréningového procesu A-mužstva a keďže ešte potrebuje nabrať hernú prax, odohrá niekoľko zápasov za juniorku, aby sa dostal do optimálnej formy. Uroša v Slovane vítam a verím, že sa mu bude u nás dariť,“ vyhlásil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„Uroša poznám veľmi dobre, trénoval som ho päť rokov v kategóriách U10 až U15 a neskôr aj v prvom mužstve FK Rad Belehrad. Spolupracovali sme aj v srbskej reprezentácii do 21 rokov, za ktorú odohral niekoľko zápasov. Je to typologicky ofenzívny stredopoliar, taká klasická „desiatka“  či v prípade potreby „osmička“ a vyznačuje sa predovšetkým kreativitou a technickou zdatnosťou,“ povedal asistent trénera Vladimir Radenkovič. 

„Už predtým, než som prišiel do Slovana, som vedel, že je to najúspešnejší slovenský klub. Som veľmi rád, že budem nosiť belasý dres. Som presvedčený, že moja kariéra v Slovane môže len napredovať. Verím, že klubu pomôžem a dokážem, že som platnou posilou,“ uviedol Uroš Damnjanovič.

Uroš Damnjanovič hráva na poste ofenzívneho stredopoliara, v prípade potreby môže nastúpiť aj ako defenzívnejšie ladený stredový hráč. Je odchovancom známej akadémie Rad Belehrad, kde dlhší čas pôsobil aj asistent trénera v Slovane Bratislava Vladimir Radenkovič. Sezónu 2014/15 strávil v klube Teleoptik Zemun a v lete 2015 podpísal zmluvu s elitným srbským klubom Partizan Belehrad. V náročnej konkurencii sa len ťažko dostával do základnej zostavy a v ročníku 2015/16 pôsobil na hosťovaní v druholigovom Sindelič Belehrad, kde pravidelne nastupoval v základnej jedenástke.

Odohral celkom tri zápasy za srbskú reprezentáciu do 21 rokov. Nastúpil v kvalifikačnom cykle, v ktorom si Srbsko vybojovalo účasť na majstrovstvách Európy 2017. V kvalifikačnom zápase v Andorre v marci 2016 odohral 76 minút. Ďalšie štarty si pripísal v prípravných stretnutiach proti Rakúsku a Izraelu.

Uroš, vitaj v Slovane a nech sa ti u nás darí!

Slovan TV
Aktuálne novinky
Hlasujte za parádne nožničky v podaní nášho kanoniera.
Slovan podpísal nové profesionálne zmluvy so štyrmi mladými hráčmi.
Mitch Apau uzavrel vydarenú jesennú časť svojím tretím gólom za Slovan.

Neprehliadnite

Prvý jarný domáci zápas odohráme na novom štadióne na Tehelnom poli.
Každý týždeň prinášame spomienky bývalých výnimočných hráčov Slovana na legendárny štadión Tehelné pole, ktorý znovu ožije v najmodernejšom prevedení.
Slovan podpísal nové profesionálne zmluvy so štyrmi mladými hráčmi.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2018 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.