Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Slovnaft Cup 6 .kolo: FK Šamorín - ŠK Slovan Bratislava
Slovnaft Cup | 2022 / 23 | 6 .kolo | 1. marec 2023 o 16:30 | MOL Aréna, Dunajská Streda | 1484 divákov
1 : 2
( 1 : 1 - 3 : 4 pen )
FK Šamorín
6. Szabó
41. Barseghjan

Belasí nastúpili vo výrazne pozmenenej zostave, v ktorej nebol nik z jedenástky, ktorá začínala sobotňajší zápas v Zlatých Moravciach. V MOL Aréne sme nemali dobrý vstup do stretnutia a už po šiestich minútach sme museli doťahovať manko. Szabó prešiel stredom ihriska a tesne spoza šestnástky trafil prudko po zemi k pravej žrdi – 1:0. Belasí sa z tohto rýchleho úderu snažili otriasť. Adler mieril z dobrej pozície nad bránu, Holmanov pokus spoza šestnástky si Gyurákovics postrážil. Šamorín čakal na svoje momenty, po jednom z nich mieril Szabó do stredu. V 26. min sme boli blízko k vyrovnaniu po tom, ako Medveděv pred bránou v náročnej pozícii posunul naľavo Adlerovi, ktorý z bezprostrednej blízkosti prestrelil. Domáci Owusu v 37. min po prieniku stredom zakončil nad. O štyri minúty už bolo na našu radosť vyrovnané. Barseghjan spoza šestnástky z otočky namieril krásne k pravej žrdi, a brankár sa naťahoval márne – 1:1.

Belasí chceli na tento presný zásah nadviazať a ujať sa vedenia. Holman krátko po prestávke mieril po dobrej kombinácii tesne vedľa. V 56. min sa Lichý z druhej vlny oprel do lopty, Gyurákovics zasiahol. Dve veľké šance sme videli v rozmedzí 64. – 65. min, keď sa skóre mohlo meniť na oboch stranách. Sharani najprv postupoval sám na bránu, no Gyurákovics zmenšil strelecký uhol a vyhral tento mini-súboj. Zakrátko bol Owusu sám zoči-voči Trnovskému, ktorý zakročil ľavou rukou a podržal belasých. Tí v 68. min trikrát striedali, do hry prišli Kucka, Čakvetadze i Malik. Po striedaní sme ešte museli ustáť nepríjemnú skrumáž po rohovom kope domácich. V závere to bolo o snahe belasých rozhodnúť v riadnom hracom čase. Zápas napokon dospel do penaltového rozstrelu.

Kucka trafil milimetrovo k pravej žrdi, Horváth sa naťahoval márne - 2:2

Szabó začal štvrtú sériu, Trnovský však vystihol smer lopty a dal belasým výhodu - 2:2

Vernon ju využil, strelou do stredu poslal belasých do vedenia - 2:3

Szolgai ešte udržal domácich v hre - 3:3

Weiss poslal belasých ďalej, brankárovi nedal šancu - 3:4

FC ŠTK 1914 Šamorín – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1), 3:4 na pok. kopy

Góly: 6. Szabó – 41. Barseghjan

Žlté karty: 54. J. Pančík – 57. Agbo

Rozhodovali: Gemzický – Vorel, Štrbo

Návšteva: 1484 divákov

Šamorín: Gyurákovics (90. Horváth) – J. Pančík, Marič-Bjekič, Bahi, Yarosh – Baez (58. P. Nagy) – Csóka, A. Mojžiš (74. Ferleťák), Szolgai, Owusu (74. Appiah) - Szabó

Slovan: Trnovský – Medveděv, Jarjué, Voet, Vernon – Lichý, Agbo (82. Weiss) – Barseghjan (77. Čavrič), Holman (68. Kucka), Sharani (68. Čakvetadze) – Adler (68. Malik)

Tridsaťkrát nám nestačí, majstri sú vždy belasí.
Ako reagovali fanúšikovia Slovana na otázku, či nám stačí 30 titulov?