Štatistika zápasu
Slovnaft Cup 2016/17 - 5. kolo
Veľké Ludince Streda, 19. október 2016 15.00
TJ Družstevník Veľké Ludince 0:1 (0:1) ŠK Slovan Bratislava

V daždivom počasí sa hralo na kvalitne pripravenom teréne a pred vypredaným hľadiskom malého štadióna vo Veľkých Ludinciach. Belasí mali od úvodu loptu častejšie na kopačkách, no dlho nevedeli prekonať kompaktný obranný val domácich. Až v 20. min odcentroval de Sa z pravej strany a lopta prepadla na zadnú žrď k Vernonovi, ktorého strelu z voleja zneškodnil Benkó. Zakrátko predviedol pekné gesto fair-play František Kubík, keď sa pri spornej autovej situácii priznal k zásahu lopty a zožal potlesk tribún. Slovanisti naďalej dobýjali obranný val, pričom Veľké Ludince sa cez útočnú polovicu dostávali len veľmi sporadicky. V 38. min bol Čavrič v dobrej pozícii na šestnástkovom oblúku, mieril však nad bránu. To sa však srbský útočník ešte len zastreľoval. Už o minútu neskôr si totiž domáci nerozumeli po centri Kubíka z krídla, čo Aleksandar Čavrič okamžite využil a zvnútra šestnástky namieril volejom do pravého horného rohu. Domáci brankár si síce na loptu siahol, no už nezabránil v jej prieniku do siete – 0:1. Slovanisti mohli do polčasu viesť aj dvojgólovým rozdielom, keď Scott v 42. min vyslal veľmi peknú strelu z 20 metrov a lopta len tesne minula pravý horný roh brány.

Krátko po prestávke vyslal Soumah nebezpečnú strelu spoza šestnástky a lopta len tesne minula ľavú žrď. Po hodine hry zahrávali belasí štandardnú situáciu z 25 metrov a Čavrič namieril tesne vedľa pravej žrde. V 64. min predviedol Krnáč prvý vážnejší zákrok, keď stiahol tečovanú strelu Cingela. Slovanisti mali aj v druhom polčase výraznú prevahu v držaní lopty, ale len ťažko si vytvárali príležitosti. Veľké Ludince sa s blížiacim záverom snažili vyrovnať a vynútiť si tak penaltový rozstrel. Horniak vyslal v 83. min prízemnú strelu k pravej žrdi a Krnáč spoľahlivo zasiahol. V poslednej minúte sa Tamás Priskin rútil sám na bránu, no trafil len do nôh vybiehajúceho Benká. Skóre sa tak už nemenilo a Slovan postúpil do štvrťfinále Slovnaft Cupu.

Góly: 38. Čavrič

Žlté karty: 57. Petráš (Veľké Ludince)

Domáci: Benkó – Hlaváčik, Petráš, Flídr, Varga – Kubala (39. Ahmad), Horniak – Kosák (86. Straňák), Soboňa (63. Hamdaoui), Cingel - Mat. Predajniansky

Hostia: Krnáč – Kotula, Saláta, Vernon, Kubík – Scott, Rigo – de Sa (66. Pinte), Soumah, Cleber (58. Priskin) – Čavrič (87. Oršula)

Rozhodovali: Valášek – Benko, Špivák

Divákov: 2551

Povedali po zápase:
Ivan Vukomanovič: „Dnes bolo najdôležitejšie postúpiť a túto povinnosť sa nám podarilo splniť. Chceli sme udržať nulu a dať zopár gólov, žiaľ, z viacerých šancí sme udreli len raz. Potešilo ma, že Aleksandar Čavrič po zranení znovu skóroval a rozhodol o našom víťazstve. Tieto zápasy nie sú jednoduché a vedia byť nebezpečné. Navyše ihrisko bolo užšie než bežne, na to sa však nechceme vyhovárať. Vedeli sme, že Veľké Ludince predtým vyradili Senicu a nechceli sme nič podceniť. Je pravda, že rozdiel v skóre nie je tak výrazný, no súperovi sme takmer nič nedovolili a kvalitatívny rozdiel medzi súťažami bol na ihrisku viditeľný. Znovu musím pripomenúť, že nám pre zranenia chýbali viacerí kľúčoví hráči. Niektorí zase hrali po zranení, napríklad Tamás Priskin, Lesley de Sa, Juraj Kotula či Aleksandar Čavrič. Celý zápas odohral Marek Rigo, ktorý pre chorobu osem dní netrénoval a taktiež František Kubík, ten tiež nútene vynechal zopár tréningov. Som rád za našich mladých hráčov, ktorí ukázali, že sa chcú pobiť o svoje miesto v tíme. Z dôvodu absencií sme museli meniť skladbu hry či rozostavenie, Čavrič sa takto počas zápasu presunul na ľavú stranu, Pinte zase hral napravo. Som rád, že postupujeme do štvrťfinále a od zajtra sa už naplno sústredíme na sobotňajší ligový duel v Zlatých Moravciach.“