Štatistika zápasu
Slovnaft Cup 2016/17 - 4. kolo
Slovenské Ďarmoty Streda, 28. september 2016 15.30
FK Slovenské Ďarmoty 0:3 (0:0) ŠK Slovan Bratislava

Príchod Slovana vyvolal v Slovenských Ďarmotách veľký záujem a na maličkom štadióne sa tiesnili stovky zvedavých divákov. Belasí začali podľa očakávaní aktívnejšie a čoskoro si vypracovali gólové príležitosti. V 9. min neuspel Schet v samostatnom nájazde na Holuba. Lopta sa ešte dostala k Rigovi, no ten mieril z dorážky nepresne. Vzápätí vyšla Kubíkovi kolmica na Oršulu, ten však z päťky napálil len do domáceho brankára. Ďalšiu veľkú príležitosť mal v 16. min Cleber, ktorého strelu zvnútra šestnástky zrazil obranca na roh. Zakrátko našiel Kubík na úrovni bieleho bodu Soumaha, ktorý z vyloženej pozície mieril tesne mimo. V 19. min sa Cleber uvoľnil v šestnástke a jeho krížna strela z päťky preletela tesne vedľa ľavej žrde. Tlak Slovana silnel, Soumah v 24. min vystrelil z hranice šestnástky a lopta preletela tesne vedľa ľavého horného rohu. Slovenské Ďarmoty mohli nečakane udrieť v 37. min, keď kapitán N. Havrila postupoval po dlhej lopte za obranu sám na Krnáča. Brankár Slovana však dobre zareagoval, včas vybehol a vyrazil strelu Havrilu do bezpečia. V záverečných sekundách prvého dejstva ešte zblízka strieľal Oršula, no obrancovia zrazili loptu na roh.

Hneď na začiatku druhého polčasu zlomili slovanisti obranný val Slovenských Ďarmôt a otvorili si cestu k postupu. Seydouba Soumah v 48. min prešiel stredom poľa a prízemnou strelou z 20 metrov umiestnil loptu k ľavej žrdi. V 55. min centroval Cleber z rohu na zadnú žrď, kde bol voľný Schet a prudkým volejom prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 0:2. Aktívny Soumah potom vymyslel dve pekné prihrávky za obranu, no Čavrič ani Rigo zblízka neuspeli. V 70. min predviedli belasí peknú akciu po krídle a Kubík našiel pred päťkou Čavriča, ktorý s prehľadom trafil k ľavej žrdi a zvýšil na rozdiel triedy. Slovanisti mohli zvýšiť v 78. min, no Rigovu strelu z pravej strany šestnástky stiahol domáci brankár. V 85. min predviedol Juraj Kotula útočný výpad po krídle, zblízka prudko vypálil a lopta presvišťala tesne nad brvnom.

Góly: 48. Soumah, 55. Schet, 70. Čavrič

Žlté karty: 58. Kubík (Slovan)

Domáci: Holub (75. Kaczorek) – Rajťuk (70. Gyenes), Cibuľa, Horváth, Zachar – Varholák, J. Havrila (60. Balla), Lukács, N. Havrila – Nilaš - Berec

Hostia: Krnáč – Kotula, Saláta, Vernon, Kubík – Rigo, de Kamps (75. Laczkó) – Schet (69. Šefčík), Soumah, Cleber – Oršula (58. Čavrič)

Rozhodovali: Leško – Jenčura, Ličko

Divákov: 1500

Povedali po zápase:
Ivan Vukomanovič: „V prvom rade musíme pri hodnotení stretnutia prihliadať na fakt, že rozdiel medzi najvyššou súťažou a štvrtou ligou je výrazný a pochopiteľný. Na druhej strane, tieto zápasy vedia byť nebezpečné, navyše sme dnes hrali proti fyzicky vyspelému súperovi na ťažkom teréne. Po prvom polčase som nebol spokojný, keďže sme opäť nepremenili veľa vyložených príležitostí. Spočítali sme ich, dokopy to bolo deväť čistých šancí, pri ktorých mohli hráči skórovať. Po prestávke sme chceli ešte viac útočiť a čo najskôr dať góly. Stalo sa, do druhého polčasu sme vstúpili dobre a rozhodli sme zápas. Som spokojný s postupom, to bola naša povinnosť a jediný cieľ, s ktorým sme cestovali. Teší ma taktiež nula na konte inkasovaných gólov. Mrzí ma však vysoký počet nepremenených gólových príležitostí, čo sa nám bohužiaľ opakuje posledných štyri – päť zápasov. Musíme byť efektívnejší a ukázať viac kvality vo finálnej fáze. Usilovne na tom pracujeme a verím, že príde zlepšenie. Na ľavej strane obrany nastúpil František Kubík, ktorý na tomto poste hrával ešte počas svojho pôsobenia v Rusku. Vedel, čo má v obrane robiť a je to hráč, ktorý nám môže na čiare dodať potrebnú rýchlosť aj pri útočných výpadoch. Svojím výkonom ma potešil a uvidím, či ho na tomto poste ešte v budúcnosti využijem, alebo nie. Dnes sme dali šancu aj našim mladým hráčom. Chceme im dávať príležitosti, ktoré si zaslúžia, aby ukázali mne a ostatným svoju kvalitu. Ďakujeme domácim za pohostinnosť a pevne verím, že to pre nich bol pekný futbalový sviatok.“