Štatistika zápasu
Slovnaft Cup 2016/17 - 2. kolo
Vranov nad Topľou Utorok, 9. august 2016 17.00
MFK Vranov nad Topľou 0:0 (0:0 - 2:3) pen ŠK Slovan Bratislava

Príchod Slovana Bratislava vzbudil vo Vranove veľký záujem a zápas sledovalo vypredané hľadisko. Podľa očakávaní začali aktívnejšie naši futbalisti, ktorí si od úvodu vytvorili územnú prevahu. V 8. min vyslal Savičevič zaujímavý center zo štandardnej situácie, no v pokutovom území kraľoval brankár Makó. Nebezpečnejšie vyznel priamy kop Clebera, ktorý v 13. min pekne namieril ponad múr k ľavej žrdi a Makó na dvakrát kryl. Zakrátko sa osmelili aj domáci, zrazená strela v podaní Abuturova preletela tesne vedľa pravej žrde. Potom znovu hrali slovanisti, ktorí narážali na desiatich domácich hráčov brániacich na vlastnej polovici. Zo strednej vzdialenosti to postupne vyskúšali Savičevič i Saláta, obaja však tesne minuli priestor troch žrdí. V 36. min sa Lesley de Sa presadil na ľavej strane, jeho strelecký pokus však obrana zablokovala a Ligeon sa už na zadnej žrdi k dorážke nedostal. Po ďalšej akcii dopravil Laczkó loptu do siete, no gólovú radosť zastavil čiarový rozhodca signalizujúci postavenie mimo hru. Veľmi blízko ku gólu bol v 45. min Oršula, ktorý si v strede šestnástky naskočil na center od Kotulu a hlavičkoval tesne nad bránu.

Do druhého dejstva vstúpili slovanisti s dvojnásobným striedaním, Scotta vymenil Lásik a miesto de Sa prišiel na ihrisko Kubík. V 49. min predviedol Vranov rýchly protiútok po ľavej strane, Kokočák centroval na zadnú žrď a Krnáč včas zasiahol pred Abaturovom. O tri minúty neskôr hlavičkoval domáci Dobranský, z dobrej pozície namieril nad bránu. Prakticky z protiútoku centroval Ligeon a pred bránou našiel Lásika, ktorý tiesnený zakončil hlavou tesne nad. Vzápätí predviedol Kotula útočný výpad a vystrelil z pravej strany, Makó bol však pripravený a loptu vyboxoval. Zápas získal dobré tempo, v 62. min postupovali dvaja Vranovčania na jediného slovanistu, Laczkó však ako posledný hráč zvládol situáciu výborne a odvrátil loptu do bezpečia. V 73. min vyslal Kubík dobrú loptu za obranu Cleberovi, ten ešte hľadal na päťke Priskina, pred ktorým odvrátil Paluba. Mimoriadne hektické okamihy priniesla 79. minúta. Najprv postupovali dvaja Vranovčania sami na Krnáča, no Dobranský poslal Abaturovovi pred prázdnou bránou príliš prudkú prihrávku a Krnáč už situáciu zvládol vyriešiť. Bezprostredne z protiútoku naservíroval Kotula loptu do šestnástky Priskinovi, ktorý si položil brankára, ale Makó ešte predsa len stihol vydolovať loptu spod Priskinových nôh a zabránil jasnému gólu. V 80. min mal veľkú príležitosť domáci Vožný, ktorý bežal sám na Krnáča. Koncovku nezvládol a namieril do nášho brankára. O tri minúty neskôr našiel Kubík v pokutovom území Priskina, ktorý už mal pred sebou len brankára, no zozadu ho stiahol obranca Paluba. Pokutový kop však rozhodca Weiss nenariadil. V nadstavenom čase ešte hlavičkoval Priskin, ale ani v tejto situácii nebol úspešný. Stretnutie tak po bezgólovom rezultáte dospelo do rozstrelu zo značky poktuvého kopu.

V penaltovom rozstrele sa strelcom príliš nedarilo a za stavu 2:2 sa rozhodlo až v piatej sérii. Za Slovan najprv skóroval Savičevič, ktorý pekne umiestnil loptu do ľavého horného rohu. Domáci Abaturov namieril len do Krnáča a Slovan tak po úspešnom rozstrele postúpil do 3. kola, v ktorom sa stretne s lepším z dvojice Bešeňová - Oravské Veselé.

Žlté karty: 90. Makó, 90.+ Turcovský (obaja Vranov)

Domáci: Makó – Veselovský, Paluba, Starosta, Grynyshyn – Abaturov, Komár (77. Mikča), Turcovský, Kokočák (65. Vožný) – Dobranský, Matej (59. Kotľár)

Hostia: Krnáč – Kotula, Saláta, Laczkó, Sekulič - Savičevič, Scott (46. Lásik) – Ligeon (68. Priskin), Cleber, de Sa (46. Kubík) - Oršula

Rozhodovali: Weiss – Jenčura, Poracký

Divákov: 2400

Povedali po zápase:
Vladimír Koník, tréner Slovana: „My môžeme len s takým sarkastickým úsmevom poznamenať, že sme postúpili do ďalšieho kola. Postup je len minimálne plus na tomto výjazde na východ Slovenska, lebo z hľadiska individuálnych výkonov nie je veľmi čo hodnotiť. Samozrejme, nie všetci hráči podali zlý výkon. Z pohľadu na výkon celého mužstva som však napriek postupu veľmi smutný. Nechcem alibisticky hovoriť, že sme nehrali v kompletnom zložení a priestor dostali hráči z lavičky. Žiaľ, v tomto tíme sú niektorí futbalisti, ktorí nemajú výkonnosť, aby hrali za Slovan Bratislava a nechápu, čo znamená hrať za tento klub. Fakt, že potom nezvládneme zápas vo Vranove, kde prišli ľudia a urobili skvelú atmosféru, je len logickým vyústením. Všetko je o prístupe, ktorý nebol adekvátny. Nemôžeme hrať proti súperovi z nižšej ligy na princípe plážového futbalu či hodového zápasu, ako tomu bohužiaľ dnes bolo. Príležitosť dostali odchovanci Juraj Kotula a Adam Laczkó, tí boli pre mňa svetlými zjavmi a bolo vidieť, že zápas emočne prežívajú a chcú sa pobiť za farby tohto klubu. Pochvala patrí aj Martinovi Krnáčovi za zákroky pri penaltách. Znovu však pripomínam, že je to taká smutná pochvala, keďže zápas do tohto štádia vôbec nemal dospieť.“