Fortuna liga 2016/17
18. kolo

Pasienky, Bratislava Nedea, 4. december 2016 15.20
K Slovan Bratislava 0:1 (0:1) FC Spartak Trnava

Trner Ivan Vukomanovi musel v zkladnej zostave urobi viacero vyntench zmien. Pre trest za lt karty nenastpil Frantiek Kubk a menie zranenia vyradili z hry Jna Muchu a Aleksandara avria. V chladnom poas mal prv prleitos Spartak. V 8. min vyiel hosom rchly protitok, Halilovi vystrelil z hranice estnstky k pravej rdi a Krn predviedol vborn zkrok. Vzpt kontroval Soumah, ktor sksil astie z 25 metrov, lopta sa vak nevola do priestoru troch rd. Spartak op pohrozil v 14. min, ke Mikovia v samostatnom niku na brnu zastavil na posledn chvu Kotula. O p mint neskr bol Tth vo vyloenej pozcii pred pkou, Burnet ho vak v koncovke stihol zablokova. V 21. min centroval Mikovi na bliiu r, Krn ete stihol vyrazi koncovku onku, no na dorku Tambeho z bezprostrednej blzkosti u nestail 0:1. Belas mali v 34. min stopercentn prleitos na vyrovnanie. Savievi toti po Orulovej kolmici postupoval do estnstky, kde ho Hladk nedovolene zastavil a rozhodca ukzal na biely bod. Tams Priskin z penalty prudko vystrelil k avej rdi, no Jakubech vystihol stranu a vyrazil loptu pred pku, odkia ju u obrancovia odpratali na roh. Ani nepremenen penalta nezastavila slovanistov v snahe o vyrovnanie. V 37. min prenikol Orula stredom poa a spoza estnstky mieril tesne veda pravej rde. Hne vzpt si Priskin nabiehal na dlh loptu za obranu, Jakubech vak vybehol aleko zo svojej brny a v poslednej chvli odvrtil do bezpeia. V 40. min sa pripomenul Spartak, ke Mikovi vyslal krnu strelu z pravho krdla a lopta preletela tesne veda pravej rde. Zver polasu bol obojstranne run, v 42. min hlavikoval Priskin zblzka nad brnu.

V vode druhho dejstva mali slovanisti zemn prevahu, no bez vch prleitost. V 57. min pohrozila Trnava z brejku, ke si Tambe nabiehal na dlh loptu za obranu, Krn vak vas vybehol a odvrtil do autu. Hostia znovu pohrozili v 64. min, Tambe po centri Mikovia hlavikoval z pky nad brnu. O dve minty neskr mali slovanisti k dispozcii zaujmav tandardn situciu z pribline 20 metrov. Soumah vyslal striean center na zadn r, Jakubech loptu vyboxoval. V 70. min sa Priskin po pravej strane pretrikoval do estnstky, no Grek odvrtil loptu na roh. Zakrtko postupoval Mikovi v brejku sm na Krna a po jeho krnej strele sa lopta od avej rde odrazila sp do hry. V 77. min mohli belas vyrovna, Orula centroval z avho krdla na bliiu r a Schetovu hlaviku vytlail Jakubech konekmi prstov na roh. V nadstavenom ase postupoval Priskin sm na brnu, zoi-voi Jakubechovi zvolil strelu k avej rdi, ktor brankr host na dvakrt kryl. Slovanisti tak u vyrovna nestihli a v 135. derby nezskali ani bod.

Gly: 21. Tambe

lt karty: 36. Soumah, 85. Savievi - 33. Hladk, 39. Janso

Domci: Krn Kotula, Salta, Vernon, Burnet (68. Cleber) Savievi, de Kamps Schet, Soumah, Orula (79. de Sa) - Priskin

Hostia: Jakubech gley, Grek, Hladk, Janso Tth, Bello (63. Sloboda) Mikovi (81. Jirka), Halilovi, onka Tambe (77. Schranz)

Rozhodovali: Vlk dm, Bobko

Divkov: 1046

Povedali po zpase:
Ivan Vukomanovi (trner Slovana): Aj v tchto nronch podmienkach sme chceli hra dobr futbal. Snaili sme sa, ale najm v strede sme strcali prli vea lpt a prehrvali sme sboje. Vedeli sme, e dleit bude prv gl. Ten dal sper, my sme navye nepremenili penaltu. V druhom polase sme sa snaili zmeni rozostavenie, hra ete ofenzvnejie, no tern bol ete viac zamrznut a nedokzali sme sa presadi. Mali sme len zopr anc, ktor sme nepremenili. Po srii smich vazstiev sme dvakrt prehrali. Musme sa op vrti na zem a tvrdo pracova. Individulnu kvalitu mme, ale musme pochopi, e prvorad je vdy tm.

Miroslav Karhan (trner Slovana): Sme spokojn s vsledkom. Myslm si, e nae vazstvo je zaslen. Mali sme niekoko anc u pred glom, len sme ich nedotiahli do konca. Dleitm momentom bola aj chyten jedenstka, ktor mustvu dodala ete viac sl. Bolo vidie, e chalani ahali za jeden povraz. Situciu po niekokch nepokojnch tdoch zvldli bravrne. Z celho srdca im akujem. Je to najv zpas na Slovensku a som nesmierne hrd na hrov, ako ho zvldli.