Fortuna liga 2016/17
9. kolo

Pasienky, Bratislava Sobota, 17. september 2016 20.00
K Slovan Bratislava 1:1 (0:0) 1. FC Tatran Preov

Podveer sa Bratislavou prehnala daov prehnka, no pred vkopom d ustal a hralo sa v dobrch futbalovch podmienkach. Prakticky od vodnch seknd sa Preovania zatiahli na vlastn polovicu a slovanisti museli tvori proti sformovanmu obrannmu valu. U v 1. min vyslal Ligeon prudk strelu z 20 metrov a lopta letela tesne nad brnu. Hostia ojedinele pohrozili v 9. min, ke po centri zo tandardnej situcie hlavikoval Dzurk veda. Zakrtko sa zapotil brankr Preova Talian, ktor boxoval Ligeonov striean center. V 14. min vybojoval mladk Marek Rigo loptu v strede poa a jeho dobr kolmicu na Soumaha zmaril vasnm vybehnutm Talian. Dve vek ance Slovana prili po uplynut dvadsiatej minty. Najprv Schet prihrvkou z rovne brnkovej iary naiel pred brnou Soumaha, ktor zblzka minul brnu. Potom v 22. min Rigo vyslal krsny center na zadn r a Soumah vo vyloenej pozcii hlavikoval nad. Schet to v 27. min vyskal zo strednej vzdialenosti a jeho pokus k pravej rdi mal dobr parametre, no Talian vas zakroil. Preovania sa pripomenuli v 39. min, ke si Olansunjanmi potiahol loptu na stred a strelou k avej rdi poriadne natiahol Muchu, ktor vyrazil na roh.

Hne v vode druhho polasu predviedli belas rchlu akciu po avej strane so strieanm centrom Burneta na zadn r, kde vak nebol iaden hr Slovana. V 49. min naiel Rigo peknou ptikou pred pkou Soumaha, ktor zblzka obstrelil Taliana, no obranca Bartek na brnkovej iare zastpil svojho brankra a zabrnil glu. Po nslednom rohu hlavikoval Salta na bliej rdi a jeho nebezpen pokus Talian vyrazil. Npor Slovana silnel, v 54. min sa Schet na pravom rohu pokutovho zemia oprel do lopty a hosujci obranca zrazil strelu na roh. Vzpt sa v skrumi pred brnou Preova najlepie zorientoval Schet, ktor hlavikoval pod brvno a Talian konekmi prstov vytlail loptu na roh. V 58. min mieril Burnet z hranice estnstky tesne nad. Tesne pred uplynutm hodiny hry sa pripomenuli vchodniari, Mucha si vak poradil s pokusom Olansunjanmiho spoza estnstky. Ofenzvna snaha belasch priniesla glov odmenu v 65. minte. Joeri de Kamps si vzal na staros exekciu priameho kopu z 25 metrov a krsnou strelou ponad mr rozvlnil sie tesne pod brvnom. V 70. min naiel Burnet krnou prihrvkou na pravej strane Clebera, ktorho strelu zrazil obranca host. al nznak ance mal v 77. min striedajci avri, no po kukch v estnstke sa u nedostal ku strele. Joerimu de Kampsovi vyla v 81. min alia tandardn situcia, ke oblikom na zadnej rdi naiel Clebera, ktorho v koncovke zablokoval Bartek. Hostia mohli z nioho ni vyrovna v 82. min, ke Olansunjanmi hlavikoval spred pky a Mucha na dvakrt bravrne zachrnil na brnkovej iare. Belas prili o vazstvo v poslednej minte zpasu. Po rohovom kope prepadla lopta do stredu estnstky, kde sa jej ujal Olansunjanmi a prekonal Muchu strelou k avej rdi - 1:1.

Gly: 65. de Kamps - 90. Olansunjanmi

lt karty: 36. Soumah 63. Dzurk, 65. Streo, 90. Olansunjanmi

Domci: Mucha Ligeon, Salta, Sekuli, Burnet Rigo, de Kamps Schet, Soumah (76. avri), de Sa (63. Cleber) - Orula

Hostia: Talian Petko, Bartek, Jacko, Dzurk Streo, Micherda D. Leko, Katona (59. Rolinc), Olansunjanmi Tubonemi (69. Kaala)

Rozhodovali: Glova Lieskovsk, Bobko

Divkov: 851

Povedali po zpase:
Ivan Vukomanovi (trner Slovana): Sme sklaman, v poslednch sekundch sme stratili dva body. Snaili sme sa hra inak ako v predchdzajcich zpasoch. Na trningoch nacviujeme nov kombincie, in schmy pohybu hrov a iastone sme ich dnes dokzali prenies na ihrisko. Cel as sme kontrolovali zpas, mali sme vea dobrch akci i anc. Ak sa vak bavme o ich premiean resp. individulnej kvalite hrov, to u je in vec. Tieto dva domce zpasy mi ukzali vea vec. Videli sme, e mme problmy sprvne reagova pod tlakom. V Slovane je vak tlak vdy a futbalista, ktor nedoke hra pod tlakom, mus zmeni klub alebo port. Viacer hri sem prili po vpadkoch zaprinench zranenm, take im chba hern prax i lepia fyzick pripravenos. Mme na om pracova a myslm si, e v strednodobom a dlhodobom horizonte tto prca prinesie vsledky.

Stanislav Varga (trner Preova): Vedeli sme, e Slovan bude po prehre s Myjavou pod tlakom a chceli sme to vyui. Potrebovali sme na to stopercentn vkony naich hrov i kus astia. Je jasn, e sper mal prevahu i ance, po fantastickej strele z priameho kopu sa ujal vedenia. Myslm si, e za stavu 1:0 u mali domci pocit, e vazstvo je ich, a to sa im vypomstilo. V zvere sme sa snaili vyrovna a napokon sme priklonili astie na nau stranu.