Fortuna liga 2016/17
2. kolo

Pasienky, Bratislava Nedea, 24. jl 2016 19.00
K Slovan Bratislava 3:2 (1:0) FC ViOn Zlat Moravce

V dusnom poas zaali aktvnejie slovanisti. Prv strelu na brnu vyslal v 7. min Lsik, no s jeho pokusom spoza estnstky si Kov poradil. Vzpt mal Zrek priestor na avej strane a zvolil prihrvku pod seba na Priskina, ktorho pri streleckom pokuse zablokoval obranca. V 17. min potiahol Priskin akciu stredom a naiel naavo Kubka, ten vyslal z rovne brnkovej iary striean center a Kov vas zasiahol pred dobiehajcimi slovanistami. Brankr ViOn-u sa nsledne musel natiahnu aj pri tvrdej krnej strele Kubka spoza estnstky. aliu prleitos si belas vypracovali v 23. min, ke Schetov striean center vyrazil Kov len pred seba, tam vak pred Zrekom odkopol Kapor. V 36. min sme sa u dokali vedceho glu. Lopta sa po akcii z avej strany dostala k Zrekovi, ktor prihral sp Schetovi a ten zo estnstkovho oblka trafil presne k avej rdi. Krtko po rozohrvke host vystrelil z podobnej pozcie Kubk a Kov jeho prudk strelu vyrazil na roh.

Hostia prvkrt pohrozili a v vode druhho dejstva, no Karlk hlavikoval po rohovom kope zblzka nad. V 53. min bolo vyrovnan, ke sa Guilavogui uvonil pred estnstkou a jeho krna strela skonila napriek zsahu Muchu v sieti. Rados ViOn-u trvala len necel dve minty. Slovanisti toti v 55. min predviedli pekn kombinciu, Kubk z pravej strany poslal loptu na stred pokutovho zemia a Lsik strelou z prvej rozvlnil sie pri pravej rdi. Po hodine hry vyla nmu mustvu alia pekn kombincia a Salta v akej pozcii len tesne minul av horn roh brny. Onedlho uiel po pravej strane Priskin a prihrval ete na zadn r Zrekovi, pred nm loptu odvrtil smerom na brnu Boszord a Kov v poslednej chvli zabrnil vlastnmu glu. Akcia vak pokraovala, Zrek sa obtoil okolo obrancu a jeho prudk strelu k bliej rdi vytlail Kov na roh. V 68. min zaloil Schet tok na avej strane a vyla mu prihrvka pod seba do pokutovho zemia, odkia Kubk a po om ani Lsik nepreplili obrann val host. V 72. min centroval Pliatsikas do estnstky, kde sa lopta odrazila ku Kubkovi, ktorho stiahol na zem Pastva a rozhodca nariadil pokutov kop. Loptu si na biely bod postavil Tams Priskin a nekompromisne naplil k avej rdi 3:1. V 81. min bol vemi blzko k aliemu glu Schet, no po krsnej prihrvke Zreka naplil zblzka do avej rde. V 89. min ete hostia zpas zdramatizovali, ke Bari z avej strany estnstky krnou strelou obstrelil Muchu a trafil k vzdialenejej rdi. Zlat Moravce vak u vyrovna nestihli a slovanisti tak zvazili aj v druhom ligovom zpase v sezne.

Gly: 36. Schet, 55. Lsik, 72. Priskin (z 11 m) 53. Guilavogui, 89. Bari

lt karty: 61. de Kamps - 58. Pintr, 71. Pastva

Domci: Mucha Pliatsikas, Salta, Sekuli, Burnet (76. Ligeon) Lsik, de Kamps (70. Scott) Schet, Priskin, Kubk (73. de Sa) - Zrek

Hostia: Kov Boszord, Karlk, Kapor, Pintr Bari, Pastva (77. Sedlk) Orvik, Kostadinov, Rejdovian (46. Guilavogui) Vlovan (67. Genbel)

Rozhodovali: Hrka Vorel, Chldek

Divkov: 613

Povedali po zpase:
Nikki Papavasiliou (trner Slovana): Pre ns je to mimoriadne dleit vazstvo. Dni po zlom vsledku v Eurpskej lige pre ns boli vemi ak. Od hrov som chcel, aby dali do hry srdce. Hovoril som im, e tento zpas je anca na zmenu zlej atmosfry. Som na chalanov hrd, ich reakcia bola vborn. Ukzali sme tmovho ducha, mali sme vetko, o je potrebn, aby mustvo vazilo. Je dleit, aby sme si tento prstup udrali. Verm, e ak budeme takto pokraova, je vek anca, aby sme boli spen.

Peter Gergely (trner ViOnu): Musm pogratulova domcim. Myslm si, e vyhrali zaslene. Mali dos anc, aby rozhodli u skr. My sme hrali v prvom polase zakrknuto. Po ahkej strate lopty sme dostali gl. Po prestvke sme zaali lepie, aktvnejie. Podarilo sa nm vyrovna, nemalo by sa vak sta, e hne dostaneme druh gl. To bol poda ma rozhodujci moment zpasu. Spera sme sami posadili na koa. Slovan mal potom alie ance, dal tret gl. Chceli sme ete s vsledkom nieo spravi a podarilo sa nm aspo zni.\\\\\\\"

tatistika zo zpasu:

Gly: 36. M. S. Schet, 55. R. Lsik, 72. pen T. Prikin - 53. P. Guilavogui, 89. D. Bari

lt karty: 61. Kamps - 71. Pastva, 59. Pintr

K Slovan Bratislava futbal: Mucha - Sekuli, Burnet (76. Ligeon), Kamps (70. Scott), Kubk (73. Sa), Lsik, Zrek, Salta, Prikin, Pliatsikas, Schet

FC ViOn Zlat Moravce - Vrble: Kov - Boszord, Kapor, Bari, Orvik, Vlovan (67. Genbel), Kostadinov, Pastva (77. Sedlk), Karlk, Rejdovian (46. Guilavogui), Pintr

Rozhodovali: Hrka - Vorel, Chldek