II. liga 2016/17
1. kolo

Nedea, 31. jl 2016 10.30
Slovan Bratislava U21 2:0 (2:0) MK Fomat Martin

Prv prleitos si u po pr sekundch vypracovali hostia z Martina, Greif vak nemal vie problmy pri pokuse Thomku z hranice estnstky. Potom u aj pred oami reprezentanho trnera Jna Kozka st. prebrali opraty duelu do rk slovanisti a vypracovali si hern prevahu. oskoro sa ujali vedenia, ke sa v 6. min oprel do lopty Adrin Kopir a z 25 metrov ndherne vymietol prav ibenicu martinskej brny. Zakrtko mohol zvi Oliver Morcz, ktor sa pretrikoval po avej strane a koncovku mu zmaril brankr Ferianik. V 19. min Ldy vybojoval loptu na vlastnej polovici, vyviezol ju dopredu a po vmene s Pintem zakonil zvntra estnstky. Druhmu glu v sieti host zabrnil len vasn te obrancu. Nasledovala vak sria troch rohovch kopov, po poslednom z nich sa odrazen lopta cez Riga a Morcza dostala na av stranu estnstky, kde si Antlek poradil s protihrom a rutinrsky trafil k bliej rdi 2:0. Najm av strana toku Slovana bola naalej nebezpen, pri alom prieniku Morcza hasil v pde martinsk obranca. V 35. min preprintoval po avej strane Orula a v sboji zoi-voi uspel Ferianik. Nsledne vyrazili dopredu aj hostia, P. ungel vyslal tiahlu strelu k pravej rdi a Greif efektne vyrazil. Po pokraujcej akcii Martina bol Garaj vo vyloenej pozcii na rovni bieleho bodu, no loptu namieril len do dobre postavenho Greifa. S bliacim sa zverom prvho dejstva sa hri novika osmelili a aliu dobr ancu mal v 40. min Daovsk, ktorho prudk przemn strelu Greif vyrazil. V 43. min sa Pinte zbavil obrancu, preprintoval po pravej strane a prihrvkou do pokutovho zemia vyzval do koncovky Saba. Debutantovi v zostave juniorky vak lopta zle sadla a z vbornej pozcie trafil veda.

Hne v vode druhho polasu pohrozili hostia, ke Garaj vyslal z pravej strany neprjemn loptu pred brnu a Greif vborne zasiahol. Na futbalistoch z Turca bolo vidie, e sa s prehrou nechc zmieri a vypracovali si niekoko nznakov prleitost. Pre naich mladkov sa otvral priestor na brejky a pri jednom z nich Rigo vysunul kolmicou Keleho, ten vak naplil len do obrancu. V 59. min sa Kele vyhol ofsajdovej pasci a postupoval sm na Ferianika, ktorho obiiel, no z uhla tesne minul odkryt brnu host. Postupne sa hra vyrovnala a Martin mohol v 64. min zni, Gorelk vak z vyloenej pozcie minul. V 67. min mal svoju tretiu prleitos Kele, ke mu loptu naservroval Orula a mlad tonk Slovana namieril zo estnstkovho oblka nad. V 71. min nevyuili hostia aliu vek ancu, ke najprv prudk strelu Thomku Greif vyrazil a Grger z dorky preplil brnu. Belas mohli zpas definitvne zlomi v 78. min, ke Rigo z hranice estnstky len o centimetre minul prav r. V 83. min preiel Kele po pravej strane, neulakomil sa a prihral do stredu Mauloviovi, ktor tesne minul prav horn roh brny. V zvere u belas svoj nskok kontrolovali a zaslene sa radovali z vaznho vstupu do sezny.

Gly: 6. Kopir, 22. Antlek

lt karty: 32. Gorelk (Martin)

Domci: Greif Ldy, Antlek, Laczk, Morcz Kopir, Sabo (73. Maulovi) efk (46. Kele), Rigo, Orula (80. Nedorost) - Pinte

Hostia: Feriank Burger (79. Palenr), Stak, Romank, T. ungel Thomka, Garaj Grger (83. Lanko), P. ungel, Gorelk (69. Turina) Daovsk

Rozhodovali: Masti Sluk, Vitko