II. liga 2016/17
19. kolo

Nedea, 5. marec 2017 10.30
Slovan Bratislava U21 1:3 (0:2) FC Nitra

Nitrania od vodu plnili rolu papierovho favorita a u po troch mintach sa ujali vedenia. Kotrk v 3. min napriahol z 20 metrov a jeho prudk przemn strela skonila v sieti pri pravej rdi 0:1. V 13. min zahral Majerk v skrumi rukou a kee sa tak stalo v estnstke, rozhodca nariadil pokutov kop. imoni naplil po zemi k avej rdi a aj ke Greif vystihol stranu, na loptu u nedosiahol 0:2. Po druhom gle Nitry sa hra vyrovnala, belas sa snaili skorigova skre, no ich toky narali na konsolidovan obranu host. Slovanisti pohrozili v 32. min, ke Hrnr vyslal krnu strelu zo strednej vzdialenosti a lopta tesne minula prav r.

Na zaiatku druhho dejstva sa nai mladci dokali kontaktnho glu, pri ktorom im pomohla aj dvka asteny. Navonok nenpadn center Hrnra z vekej vzdialenosti odvrtil Krian hlavou smerom na vlastn brnu a lopta preletela ponad okovanho Hroa 1:2. V alch mintach mustv bojovali najm o stred poa, zviedli vek mnostvo osobnch sbojov a hralo sa bez vnejch anc. Slovan sa s bliacim sa zverom snail o vyrovnanie a vyral dopredu vo vom pote hrov. Ovral sa tm aj priestor pre nitrianske brejky, po niku ureka v 85. min vborne zakroil Greif, ktor vyrazil prudk strelu hra host. V 89. min splil tutovku Kunk, ktor zblzka netrafil odkryt brnu Slovana. V nadstavenom ase vyiel Nitranom al brejk, ke Ngeyitala prenikol do otvorenej obrany a trafil presne do avej ibenice - 1:3.

Gly: 56. Krian (vl.) - 3. Kotrk, 13. imoni (z 11 m), 90. Ngeyitala

lt karty: 56. Hrnr (Slovan juniori)

Domci: Greif Hrnr, Majerk, Antlek, Molnr Bajza (79. Petr), Maulovi Cleber, Damnjanovi (68. Piatra), efk (44. Morcz) Pinte

Hostia: Hroo urek, Krian, Niba, Chovanec imoni Kotrk, Valenta (58. Kunk), Fbry (54. Steinhbel), Abrahm (86. Lupo) - Ngeyitala

Rozhodovali: Sedlr trbo, Vician