II. liga 2016/17
17. kolo

Nedea, 13. november 2016 10.30
Slovan Bratislava U21 0:4 (0:1) MFK Skalica

V slnenom, ale vemi chladnom poas zaali aktvnejie favorizovan Skaliania. Od vodu si vytvorili zemn prevahu a snaili sa prekona defenzvu belasch. Prv pokus vyslal v 11. min Mizerk, ktor napriahol z 30 metrov a Rybr pri svojej pravej rdi na dvakrt zasiahol. V 14. min sa u hostia ujali vedenia, ke center z rohu prepadol na zadn r, kde bol Neovesk a z prvej poslal loptu do siete. aliu prleitos mali Skaliania v 18. min, Hruka vyslal z akej pozcie prekvapiv strelu k rdi a Rybr bravrne vyrazil. Po otvracom gle stretnutia sa hra postupne vyrovnala, slovanisti sa vak stle nevedeli dosta do glovch prleitost. Naalej to teda skali Zhorci, ktor mali v 36. min k dispozcii zaujmav tandardn situciu z 25 metrov. Exekcie sa ujal Zhumensk a rotovanou strelou k pravej rdi poriadne natiahol Rybra. Belas mali prv vnejiu ancu v 39. min a hne mohlo by vyrovnan. efk si potiahol loptu z avho krdla na stred, prudko vyplil spoza estnstky k pravej rdi a iko-Pavliko v pde vyrazil na roh. Po centri z rohu a odrazenej lopte ete vystrelil Majerk nad brnu. Zhorci mohli zvi krtko pred prestvkou. V 42. min toti predviedli rchly brejk, ebesta bol po prihrvke Hruku zoi-voi Rybrovi, no jeho pravdepodobne glov strelu zrazil obranca Hrnr na roh.

Druh dejstvo ponklo podobn obraz hry. Skaliania sa naalej tlaili dopredu v snahe prida druh gl a belas vykvali na brejky. Po hodine hry mali hostia prv vnejiu prleitos druhho polasu, no Hruka po rohu prestrelil brnu. Zakrtko skal Hruka astie z pravej strany estnstky a Rybr jeho prudk strelu vborne vyrazil. Belas odpovedali v 62. min, ke sa Mal z 25 metrov oprel do lopty a iko-Pavliko kryl pri pravej rdi. Zakrtko mali slovanisti al nznak prleitosti, ke si Morcz zbehol na dlh loptu za obranu a iko-Pavliko aleko od vlastnej brny odvrtil do bezpeia. Hra v tejto fze nabrala tempo, Zhumensk sa v 67. min uvonil v estnstke a zblzka vo vyloenej pozcii plil nad. Hne po tejto akcii si premirov tart v seniorskej kategrii pripsal kapitn starieho dorastu Slovana David Beloic, ktor vystriedal Valentna Majerka. Bval hr Slovana vo farbch Skalice Timotej Zhumensk mal aliu vek ancu v 71. min, ke si prebral dlh loptu za obranou a u bol sm pred Rybrom. Zhumensk si snail poloi Rybra na zem, o brankr Slovana vystihol a vyrazil loptu na roh. V 74. min strieal hosujci Milunovi sm z rovne bieleho bodu, no namieril ponad Rybra i brnu. O mintu neskr skonila teovan strela Hruku na brvne a lopta sa odrazila sp do hry, na o najlepie zareagoval Milunovi, obiiel Rybra a vystrelil do odkrytej brny 0:2. V 81. min u bolo 0:3, ke sa Milunovi vyhol ofsajdovej pasci, poloil si Rybra a namieril do przdnej brny. Skaliania pridali v 89. min ete jeden gl. Zhumensk bol sm pred Rybrom a prehodil ho peknm oblikom, po ktorom lopta zapadla presne do avho hornho rohu.

Gly: 14. Neovesk, 75., 81. Milunovi, 89. Zhumensk

lt karty: 35. Majerk 43. Hruka, 61. Neovesk

Domci: Rybr Hrnr, Laczk, Kurk, Nedorost (17. Ondru) Antlek, Majerk (67. Beloic) efk, Mal (76. Sidibe), Morcz - uri

Hostia: iko-Pavliko vrek, Majernk, Szcs, Mizerk Neovesk (86. Liptk), Hlavatovi Hruka (84. Ulrich), Milunovi, Zhumensk ebesta (85. Jakubek)

Rozhodovali: Jek Sluk, Vitko