II. liga 2016/17
15. kolo

Nedea, 30. oktber 2016 10.30
Slovan Bratislava U21 0:0 MFK Dukla Bansk Bystrica

Slovanisti chceli proti poslednmu tmu tabuky nadviaza na dve vazstv v rade. Prv ancu vak mali v druhej minte hostia, ke Urgela vystrelil zo estnstky tesne veda. V 6. min kontroval efk, ktor z 25 metrov namieril po zemi k pravej rdi a uro pohotovo zakroil. Prv dejstvo prinieslo vyrovnan futbal, tmy sa striedali v tonej iniciatve. Banskobystriania znovu pohrozili v 18. min, Savi vyslal prudk strelu z pravej strany pokutovho zemia a Kurk zrazil loptu na roh. Najviu ancu prvho dejstva mal v 24. min Hrnr, ktor si po rohu prebral odrazen loptu a krnou strelou spred pky tesne minul prav r. Zakrtko predviedli belas pekn kombinciu a na jej konci bola prihrvka Morcza na uria, pred ktorm v poslednej chvli zasiahol uro. V 27. min ete vyskal astie Mal, ke z avej strany vyslal striean center pred brnu a lopta sa zo spleti hrov odrazila tesne veda brny. Nai mladci boli v tejto fze hry mierne aktvnej, alie prleitosti si vak vypracovvali len ako. A v 39. min mali k dispozcii zaujmav priamy kop, no efk mieril nepresne.

V 51. min sa belas mohli uja vedenia. Morcz pripravil idelnu streleck pozciu Malmu, ten vak zblzka namieril len do hosujceho obrancu. Vzpt si efk potiahol loptu z krdla na stred a jeho streleck pokus letel tesne nad brvno. Dukla sa pripomenula v 61. min, Vila hlavikoval z rovne bieleho bodu veda avej rde. Vila pohrozil aj o dve minty neskr, tentoraz strieal zo estnstky a lopta skonila na bonej sieti. Slovanisti mali dobr prleitos v 74. min, ke sa uri po avej strane predral do estnstky a strelou falom tesne minul priestor troch rd. V 81. min mali hostia k dispozcii zaujmav tandardn situciu a lopta nebezpene poskakovala na pke, odkia ju dostal do bezpeia a Rybr. O dve minty neskr kontrovali slovanisti, efk vyslal zo tandardnej situcie striean center na bliiu r a uro mal o robi, aby loptu udral pred iarou. Belas mohli v poslednej minte rozhodn o svojom vazstve. Po rchlom protitoku vysunul Sidibe na pravej strane Hrnra, ten vak zoi-voi urovi namieril do vybiehajceho banskobystrickho brankra.

lt karty: 77. Kurk - 43. Chup, 77. Vitek, 82. Jarabica, 89. Ungar

Domci: Rybr Hrnr, Laczk, Kurk, Nedorost Ondru (57. Maulovi), Antlek Morcz (78. Sidibe), Mal (72. Tich), efk - uri

Hostia: uro Valent, Jarabica, Chup, Ungar Urgela (75. Malk), Snitka Vitek, Savi, Fujk (58. Jakov Doni) - Vila (90. Neuel)

Rozhodovali: Ochotnick Zemko, Vician