II. liga 2016/17
9. kolo

Nedea, 18. september 2016 10.30
Slovan Bratislava U21 2:2 (1:1) MK ilina B

ilinania zaali aktvnejie a vypracovali si miernu zemn prevahu. V 11. min vyslal Mbah nebezpen strelu zo strednej vzdialenosti, Krn sa natiahol k pravej rdi a vyrazil na roh. O p mint neskr kontrovali slovanisti, ke Cleber peknou kolmicou vysunul efka, ktormu vak v koncovke chbal dostaton draz. Hostia sa ujali vedenia v 24. min po strele Mbaha, ktor zvntra estnstky krnou strelou vymietol prav ibenicu. V 28. min sa uvonil aktvny efk a pekne vystrelil k bliej rdi, Leko vak predviedol nron zkrok a vyrazil loptu na roh. Zakrtko predviedli ilinania pekn kombinciu s hlavikovou koncovkou uolka, Krn bol na mieste a zasiahol. V 37. min sa Antlek po centri z rohu nebojcne zavesil hlavou do vzduchu a Leti ho neetrne zasiahol nohou. Rozhodca nariadil pokutov kop, loptu si postavil Cleber a umiestnenou strelou k avej rdi vyrovnal 1:1. Slovanisti ete pohrozili v poslednch sekundch prvho dejstva, no uriovu strelu po peknej prihrvke Clebera pokryl brankr Leko.

V 52. min vyiel belasm rchly brejk, Cleber priukol loptu Pliatsikasovi, ktor zoi-voi Lekovi krnou strelou tesne minul brnu. O dve minty neskr u nai juniori viedli. Na prv pohad nenpadn strelu Saba zo strednej vzdialenosti teoval tesne pred brnou uri a lopta tak zmenila smer, e Leko u nedokzal zareagova. ilinania kontrovali v 58. min, Mbah namieril po zemi k rdi a Krn na dvakrt zasiahol. Belasm sa otvral priestor na protitoky, po jednom z nich sa v 64. min uvonil v estnstke Cleber a peknm oblikom len tesne minul av horn roh. aliu dobr ancu vypracoval v 72. min striedajci Ldy, ktor prudko vyplil z 25 metrov, Leko vyrazil a Pliatsikas z dorky trafil len do ilinskho brankra. Vek ancu na vyrovnanie mal v 83. min Haski, no hlavikou zo stredu estnstky tesne minul prav r. Belas dohrvali od 84. min v poetnom oslaben, ke Kurk za faul na Majtinika inkasoval svoju druh lt kartu v zpase a musel ods predasne pod sprchy. Hostia si v zvere vypracovali zveren npor so ancou Kleca, ktor vak z pky minul brnu. Rozhodca nadstavil dve minty, priom pribline v tvrtej nadstavenej minte pri poslednej akcii iliny zahral Buk v estnstke rukou. Leti pokutov kop premenil a stanovil konen vsledok na 2:2.

Gly: 38. Cleber (z 11 m), 54. uri - 24. Mbah, 90. Leti (z 11 m)

lt karty: 33. Morcz, 43. Buk, 71. Kurk, 89. Krn 37. Leti, 56. uolk

erven karty: 84. Kurk (po druhej K)

Domci: Krn Pliatsikas, Laczk, Vernon, Morcz Antlek (48. Kurk), Buk Cleber (65. Ldy), Sabo, efk (80. Hrnr) - uri

Hostia: Leko uolk, Minrik, Vclavik, Leti Klec, Haski, Michlk (85. Boenk) Vallo (59. Majtinik), Mbah, Mandiangu (68. Kopas)

Rozhodovali: Dohl Sluk, Vitko