II. liga 2016/17
8. kolo

Nedea, 11. september 2016 19.00
FC Nitra 3:2 (2:0) Slovan Bratislava U21

Nitrania maj v tomto ronku postupov ambcie, o potvrdzovali od vodnch mint. Vypracovali si zemn prevahu a Fbry u po necelej tvrhodine poslal domcich do vedenia. Belas sa snaili reagova na prevahu Nitry, no naalej sa museli obraca v defenzve a do tonch akci sa dostvali len zriedka. Domci favorit zvil na 2:0 v 27. minte, ke Shejbal umiestnenou strelou prekonal Greifa.

vod druhho dejstva sa taktie niesol v rii Nitry. V 52. min zahrvali domci pokutov kop po faule Majerka v pokutovom zem. Balaj vak s penaltou naloil vemi zle a prestrelil Greifovu brnu. ia, len o mintu neskr dostal Balaj prli vea priestoru v naej estnstke a zblzka upravil na 3:0. Nepriazniv stav belasch nezlomil, naopak, vyburcoval ich k vej aktivite a v 62. min dokzali zni. Filip uri skvele zabojoval v rohu estnstky, odstavil si obrancu a na pke nezitne naiel Simona Tichho, ktor poslal loptu do siete 3:1. Nitrania postupne kondine odpadvali a slovanisti zskavali hern prevahu. V 84. min predviedol stopr Adam Laczk slo cez cel ihrisko, narazil si loptu pred estnstkou, zasekol si obrancu na pke a umiestnil loptu k rdi 3:2. Z jasnho zpasu sa stala poriadna drma a nai mladci zatlaili spera. Dve minty pred koncom riadnej hracej doby kopal Samuel efk priamy kop a nitriansky obranca v mre zastavil jeho pokus rukou. Ruka ila proti lopte a stalo sa tak u v pokutovom zem, no napriek tomu sa pokutov kop nepskal. Ani nznaky anc v poslednch sekundch u vyrovnanie nepriniesli a nai juniori tak odchdzali s trpkm pocitom krivdy a prehry.

Gly: 14. Fbry, 27. Shejbal, 53. Balaj 62. Tich, 84. Laczk

lt karty: 59. Charizopulos, 87. Shejbal, 88. Valenta 55. Buk, 64. Majerk, 90. Kurk

Domci: D. Kolmokov M. Kolmokov, Balaj, Chovanec, imoni (62. Oravec), Ivank (62. Valenta), Fbry, Shejbal, Kunk, Kriko, Charizopulos (80. Kotrk)

Hostia: Greif Antlek (31. Tich), Kurk, Laczk, Morcz Ldy, Majerk, Buk (80. Sabo), efk Kele (59. Hrnr) - uri

Rozhodovali: Nemek Hrmo, Jnok