II. liga 2016/17
5. kolo

Streda, 24. august 2016 16.30
Slovan Bratislava U21 1:2 (0:2) FK amorn

Favorizovan hostia mohli u po dvoch mintach otvori skre, no Greif vytiahol skvel zkrok proti Horvthovej strele z bezprostrednej blzkosti. Priebeh stretnutia sa potom odvjal od udalost z desiatej minty. Hosujci Luiz Fernando dostal loptu za obranu a Morcz ho v pozcii poslednho hra zastavil tesne pred hranicou pokutovho zemia. Rozhodca ukzal Morczovi erven kartu a Silvino Da z nariadenho priameho kopu namieril presne k pravej rdi 0:1. Belas museli v poetnej nevhode preskupi rozostavenie a v 21. min strelecky pohrozili, ke uri vyskal astie spoza estnstky a Hajdch kryl. Zakrtko mohol Silvino Da prida svoj druh presn zsah, zoi-voi Greifovi vak netrafil brnu. V 29. min si Luiz Fernandez prebral loptu na pravej strane pokutovho zemia, zvolil krnu strelu k rdi a pridal druh gl host. Slovanisti sa napriek nepriaznivmu stavu prezentovali sympatickm vkonom a snaili sa skorigova dvojglov manko. Blzko bol v 37. min Pinte, ktor strelou spoza estnstky poriadne natiahol Hajdcha. V zvere prvho dejstva mohli skrova oba tmy. Najprv hlavikoval Silvino Da tesne veda a na opanej strane mal gl na hlave Laczk, no po centri z rohu tesne minul prav horn roh brny.

Krtko po zaiatku druhho dejstva sa naim mladkom podarilo zni. Ldy predviedol v 48. min ton vpad po krdle, posunul loptu uriovi a ten umne prihral pred pku Rigovi, ktor sa nemlil a namieril pod brvno. Obraz hry sa potom vyrovnal a belas boli napriek poetnmu oslabeniu vyrovnanm sperom. Vie ance vak neprichdzali, amorn si stril jednoglov vedenie. V 70. min dvakrt pohrozil striedajci Mariotto Dos, no v prvom prpade sa nestihol vas zorientova a pri druhej anci skvele zasiahol vracajci sa Kurk. O desa mint neskr sa predviedol Greif, ktor znekodnil neprjemn pokus Maria k avej rdi. Slovanisti si v zvere vytvorili zemn prevahu a snaili sa vyrovna. Ndejne vyznel prienik uria z 83. min, no Ozogny ho zastavil doslova v poslednej chvli. V zverench sekundch nai juniori zatlaili spera, do vej prleitosti sa vak u nedostali a tesne tak podahli ldrovi sae.

Gly: 48. Rigo - 11. Silvino Da, 29. Luiz Fernandez

lt karty: 61. Kopir - 43. Ozogny

erven karty: 10. Morcz (Slovan juniori)

Domci: Greif Ldy (89. Rdzi), Laczk, Kurk, Morcz Pinte, Kopir, Rigo, Hrnr (82. Maulovi) Tich (64. Kavo) uri

Hostia: Hajdch Mari, Horvth, Brennan, Ozogny Luiz Fernandez (82. emba), Kritan Mezovsk, Rodrigues Dos (64. Mariotto Dos), Auban Silvino Da

Rozhodovali: Kaenga Jankovi, Vician

Divkov: 300

Povedali po zpase:
Jn Kozk ml., trner Slovana: Zpas jednoznane ovplyvnila erven karta v desiatej minte, navye sme hne potom inkasovali. Chlapcov musm pochvli za vkon a bojovnos, vo vekom teple ili na doraz a ldrovi boli aj v desiatich vyrovnanm sperom. Ak bud naalej hra a trnova v takomto nasaden, tak sa nebojm o to, e prdu aj vhry. Cenm si, e chlapci aj o desiatich dokzali zni a v zvere si vypracovali zemn prevahu. koda, pri troche astia nm tam mohlo ete nieo padn. Poteila ma aj krsna akcia pri naom gle. Pozitvom bola aj vzjomn pomoc a komunikcia hrov, s ktorou sme mali predtm trochu problm. Dnes si medzi sebou kriali a pomhali si, o urite pomohlo aj naej hre,