Slovan Bratislava je najúspešnejší futbalový klub na Slovensku s najbohatšou a najslávnejšou tradíciou, ktorú si vytváral po viac ako deväťdesiat rokov svojej existencie.

Cieľavedomou, usilovnou prácou si v slovenskom futbale vytvoril najviac prvenstiev.

História klubu

Cieľavedomou, usilovnou prácou si v slovenskom futbale vytvoril najviac prvenstiev. Prvý a doteraz jediný zo Slovenska i z bývalého Česko – Slovenska vyhral jednu z troch európskych pohárových súťaží, Pohár víťazov pohárov v roku 1969, keď vo finále v Bazileji zdolal slávny FC Barcelona 3:2.

Slovan dlhodobo útočil na ďalší titul majstra. Raz ho odstavila Sparta Praha a dvakrát Spartak Trnava, takže si zapísal „iba“ tri druhé miesta za sebou.

1971

Skončil sa ročník 1973/1974 a opäť bolo na stole veľa otázok. Čo sa zase mohlo stať, že belasé mužstvo, prakticky bez zmeny začalo hrať o sto percent lepšie? Bolo inakšie zoskupenie hviezd? Či hráči dozreli? Oproti minulým ročníkom totiž mužstvo podávalo diametrálne odlišné výkony a tribúny boli lačné po úspechu. Veľa bolo všelijakých otázok po zázračnej premene mužstva, no na záver sa väčšina zhodla: trénera J.

1974

Tréner J. Vengloš chodil s reprezentáciou ČSSR po svete a nové poznatky uplatňoval pri svojom mužstve.

1975

Slovan mal v pláne zabojovať aj o tretí titul majstra za sebou. V podmienkach ani v kádri sa toho totiž veľa nezmenilo,hráči boli v najlepších rokoch a takmer všetkým patrila visačka reprezentanta.

1976

Bratislava sa tešila na návrat belasých do najvyššej  súťaže. Inter ZŤS Bratislava si ako zlepenec nezískal osobitnú popularitu.

1989

Panebože, ako to niekedy trvá dlho, kým sa aj mužstvo so všetkými dobrými podmienkami vyšplhá na miesto, kde už predtým niekoľkokrát bolo a toto miesto mu aj patrí. Keď už nie každoročne, aspoň v kratších intervaloch, lebo aj ostatní súperi sa snažia a futbalová lopta je často nevyspytateľná.