Úvod Správy Mládež Dve víťazstvá a jeden skvelý návrat do zápasu

Dve víťazstvá a jeden skvelý návrat do zápasu

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii už aj naši mladší dorastenci, pričom všetky naše výbery si zmerali sily s Nitrou. Mladí slovanisti dosiahli dve víťazstvá a jednu remízu po skvelom návrate do stretnutia.

Starší dorast po remíze 0:0 s Podbrezovou potreboval naplno bodovať, aby si udržal kontakt s čelom tabuľky. V Nitre sa však nikdy nehrá ľahko, a belasí si museli tri body tvrdo vybojovať. Zaujímavý zápas priniesol viacero šancí na oboch stranách. Kým všetky nitrianske zmaril pozorný brankár Adam Hrdina, belasí sa presadili v samom závere prvého dejstva, keď Gabriel Hornyák nasledoval odrazenú loptu, zaskočil obrancov a krížnou strelou prekonal brankára.

„Pre nás to bol dôležitý zápas z pohľadu vývoja súťaže i psychického rozpoloženia, pretože sme v troch zápasoch po sebe nedali gól. Boli sme trpezliví a verili sme, že šance si vytvoríme, čo sa aj potvrdilo. Súper nás trochu prekvapil rozostavením, chvíľu nám trvalo, kým sme si na to v defenzíve zvykli. Postupom času sme sa dostali do hry a naša aktivita vyvrcholila presným zásahom v závere prvého polčasu. Po prestávke sme chceli byť naďalej aktívni, zmenili sme rozostavenie s cieľom získať prevahu v strede poľa, čo sa nám aj podarilo. Súper sa snažil o vyrovnanie, my sme však dobre bránili a z brejkov sme mohli pridať druhý, poisťujúci gól. Pre nás je toto víťazstvo veľmi cenné a verím, že bude zlomovým momentom smerom do ďalších zápasov,“ povedal tréner staršieho dorastu Vladimír Gála. Belasí sú v tabuľke tretí s jednobodovou stratou na druhú Dunajskú Stredu a šesťbodovým mankom na Žilinu.

Mladší dorastenci do 17 rokov (U17) výborne vstúpili do jarnej časti ročníka. Belasí doma privítal Nitru a v závere prvého dejstva sa ujali vedenia, keď Lukáš Sečanský spoza šestnástky krásne trafil k ľavej žrdi. Nitrania síce takmer okamžite vyrovnali, no posledné slovo mali naši mladíci. Víťazný gól strelil Timotej Murcko, keď zvnútra šestnástky strelou po zemi prekonal brankára. Zverenci Michala Suchomela sú v tabuľke na piatom mieste so ziskom 35 bodov a skóre 37:21.

Belasá U16 ukázala v súboji s Nitrou nezlomnú vôľu a predviedla skvelý návrat do zápasu. Mladí slovanisti po prvom polčase prehrávali 0:2, no do druhého dejstva vstúpili s veľkou túžbou zvrátiť nepriaznivý vývoj. Hneď štyri minúty po prestávke zblízka znížil striedajúci Juraj Hric, no Nitra kontrovala gólom z pokutového kopu. O dve minúty Sebastian Nagy pekne vysunul Iva Pišteka, ktorý upravil na 2:3. V samom závere vyslal Artur Záhon pekný center zo štandardnej situácie a Ivo Pištek zblízka vyrovnal na konečných 3:3. Zverenci Ľubomíra Kordaniča sú v tabuľke siedmi so ziskom 23 bodov a skóre 29:22.

Výsledky mládeže ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

19. kolo

FC Nitra – ŠK Slovan 0:1 (0:1) – gól Hornyák

Zostava Slovana: Hrdina – Valentín, Lacko, Orság, Floriš, Lieskovský (46. Dohnanský), Hornyák, Lavrinčík, Čerepkai (90. Galovič), Kušnír (59. Rosenberger), Matoš (84. Sabadoš)

19. kolo

ŠK Slovan – FC Nitra 2:1 (1:1) – Sečanský, Murcko

Zostava Slovana: Hapl – Turčánik, Koseček, Molčan, Mydla, Sečanský (77. Menyhárt), Čongrády, Džavoronok (61. Thorpe), Hasoň (68. Hudec), Vician (68. Dornai), Murcko

19. kolo

ŠK Slovan – FC Nitra 3:3 (0:2) – Pištek 2, Hric

Zostava Slovana: Vajda – D. Murár (65. M. Trusina), Polák (65. A. Záhon), Popik, Alex (41. Hric), Rehuš, Riznič, Pištek, Nagy, Benko, Kozák

Zostrih predposledného zápasu sezóny.
Názory trénerov po zápase 9. kola nadstavby Niké ligy 2023/24 FK Železiarne Podbrezová - ŠK Slovan Bratislava (2:1).

Tridsaťkrát nám nestačí, majstri sú vždy belasí.
Ako reagovali fanúšikovia Slovana na otázku, či nám stačí 30 titulov?