Úvod Správy Juniori Na úvod sezóny vysoké víťazstvo a hetrik Hermanna

Na úvod sezóny vysoké víťazstvo a hetrik Hermanna

Juniori Slovana Bratislava v úvodnom ligovom zápase sezóny 2017/18 vyhrali nad Lozornom 5:0.

Juniorka Slovana úspešne vstúpila do sezóny 2017/18. Belasí v 1. kole III. ligy Bratislava zvíťazili v domácom prostredí nad Lozornom 5:0. Hetrikom sa zaskvel 18-ročný krídelník Jozef Hermann, ďalšie góly pridali Illia Tereshchenko a David Hrnčár.

V zostave juniorky sa oproti minulej sezóne objavilo množstvo nových tvárí. V základnej jedenástke nastúpili aj traja futbalisti z ročníka 1999 (Kočík, Kozlovský, Hermann), ktorí môžu ešte hrávať aj za starší dorast. V bráne sa predstavil Martin Brza, ktorý naposledy pôsobil v Svätom Jure.

Od úvodu bolo jasné, kto bude mať v tomto zápase navrch. Naši mladíci od prvých minút zatlačili Lozorno a prvý gól bol len otázkou času. Skóre otvoril v 19. minúte Jozef Hermann, ktorý pri svojom úvodnom štarte v seniorskej kategórii okamžite skóroval. Hermann po polhodine zužitkoval peknú kombinačnú akciu belasých a zvýšil na 2:0.

Aj druhý polčas sa niesol v rovnakom duchu. Slovanisti súpera herne i kondične prevýšili, z čoho postupne rezultovali ďalšie lopty v sieti Lozorna. V 55. minúte dokonal Jozef Hermann svoj hetrik, na ktorý potreboval len 36 minút. O sedem minút zvýšil Illia Tereshchenko po ďalšej peknej akcii na 4:0. Gólovú bodku pridal v 66. minúte navrátilec David Hrnčár, ktorý skóroval nádhernými nožničkami a umocnil vydarený dojem z úvodného ligového vystúpenia – 5:0. Zverenci Jána Kozáka ml. mali ešte ďalšie príležitosti, no šiesty gól už nepridali. Brankár Martin Brza si pri svojom prvom štarte za Slovan pripísal čisté konto.

Zaujímavosťou v novom ročníku je aj to, že tréneri už môžu využiť päť striedaní. Ján Kozák ml. využil všetky svoje možnosti na striedanie a príležitosť tak dostalo až 16 hráčov.

Slovanisti majú po prvom kole na konte tri body, v improvizovanej tabuľke však prví nebudú, keďže Dunajská Lužná včera vyhrala v Svätom Jure 9:1 a zatiaľ tak má najlepšie skóre. Belasí sa v 2. kole III. ligy Bratislava predstavia už budúcu nedeľu (13. augusta) o 10.30 h na ihrisku FK Rača.

ŠK Slovan Bratislava juniori – ŠK Lozorno 5:0 (2:0)

Góly: 19., 30., 55. Hermann, 62. Tereshchenko, 66. Hrnčár

Žlté karty: 74. Antálek – 41. Ščepka, 71. Švajdlenka

Rozhodovali: Tanglmayer – Martiška, Olša

Návšteva: 100 divákov

Slovan juniori: Brza – Kočík, Antálek, Nedorost, Kozlovský – Hrnčár (71. Morócz), Belošic (71. Zemko), Mašulovič (83. Kurčík), Hermann (83. Ondruš) – Tereshchenko – Petráš (76. Brodziansky)

Lozorno: Lachkovič – Sagula, Horvát, Čermák, Karovič – Švajdlenka, Dubec, Repiský (46. Woltemar), Ščepka (76. Karas) – Minčev (78. Kováč), Prečuch (85. Ritomský)