Úvod Správy Superpohár Chýbal druhý gól

Chýbal druhý gól

Hodnotenie trénera Ivana Vukomanoviča po Československom Superpohári so Zlínom (1:2 po rozstrele zo značky pokutového kopu).

Ivan Vukomanovič: „My sme stratili zápas slabou efektivitou premieňania šancí a opäť raz nezvládnutým záverom. V prvom polčase sme kontrolovali hru a okrem gólu sme mali ďalšie tri – štyri šance. Vyšli nám kombinačné akcie, ktoré trénujeme, no bez gólového efektu. Po prestávke prišlo vynútené striedanie Soumaha, ktorý hlásil problémy so svalom a nechceli sme nič riskovať. Päť minút pred koncom mal Vukan Savičevič vyloženú príležitosť, keď mohol rozhodnúť, no nestalo sa. Chýbal nám ten druhý, poisťujúci gól. Možno sa budem opakovať, ale nezvládnutý záver bol znovu o charaktere a zbytočnej chybe. V takých chvíľach sa musíte naplno koncentrovať a za žiadnu cenu nedopustiť, aby súper skóroval. Som veľmi smutný, že sme zápas napokon prehrali a nepriniesli do Bratislavy vytúženú trofej.  Od zajtra znovu trénujeme a už budeme smerovať prípravu na pohárový zápas v Jerevane. V spolupráci s vedením sa ešte budeme snažiť posilniť mužstvo, potrebujeme zvýšiť konkurenciu a priniesť potrebnú kvalitu.“