Úvod Správy Juniori Juniorka nepredĺžila víťaznú sériu

Juniorka nepredĺžila víťaznú sériu

Juniori Slovana Bratislava prehrali v poslednom zápase sezóny v Novom Meste nad Váhom 1:4.

Naši juniori uzavreli účinkovanie v nadstavbovej skupine o udržanie sa v II. lige zápasom v Novom Meste nad Váhom. Belasí, ktorí v nadstavbe získali spomedzi všetkých tímov najviac bodov, na Považí nepredĺžili päťzápasovú víťaznú sériu. Novému Mestu boli herne vyrovnaným súperom, no po viacerých zaváhaniach v defenzíve až štyrikrát inkasovali a na body im nestačil ani pekný gól Ďuriša.

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal. Belasí mali loptu častejšie na svojich kopačkách, no ich kombinácie zväčša končili pred šestnástkou Nového Mesta nad Váhom. Domáci sa po necelej polhodine aj so šťastím ujali vedenia. Živčic vystrelil na bránu, Rybár síce zasiahol, no neudržal loptu, ktorá doputovala až za bránkovú čiaru – 1:0. Ani po góle sa obraz hry nemenil, slovanisti mali prevahu v strede poľa, ale bez gólového efektu. A tak v 42. minúte opäť udrelo Nové Mesto nad Váhom. Obrana belasých chybovala pri rozohrávke, Vlado sa dostal do samostatného úniku a prekonal Rybára – 2:0.

Krátko po začiatku druhého dejstva sa naši mladíci vrátili do hry. Mašulovič vyslal krásnu kolmicu na Ďuriša, ktorý sa vyhol ofsajdovej pasci a s prehľadom skóroval, Druxa nemal šancu – 2:1. Žiaľ, radosť z kontaktného gólu trvala len päť minút. Vlado totiž v 55. minúte svojím druhým presným zásahom v zápase opäť upravil na rozdiel dvoch gólov. Nasledujúce minúty priniesli zvýšenú mieru emócií. Kapitán domácich Šupka v 61. minúte tvrdo zasiahol Ďuriša, jeho zákrok rozhodca „ocenil“ len žltou kartou. Belasí sa ešte snažili skorigovať skóre, no v 65. minúte štvrtý raz inkasovali z kopačky Lukáša Šebeka – 4:1. V závere už domáci dohrávali v hernej pohode a predviedol sa aj brankár juniorky Tomáš Rybár, ktorý zneškodnil niekoľko vyložených príležitostí tímu z Považia.

Juniori v nadstavbovej časti vyhrali sedem z desiatich zápasov a v tejto fáze sezóny boli najlepším mužstvom. V konečnej tabuľke obsadili štvrté miesto so ziskom 35 bodov, na tretiu Banskú Bystricu napokon stratili len bod.

Stále je otvorené, v akej súťaži bude juniorka Slovana pôsobiť počas nasledujúceho ročníka. Je známe, že druhá liga prechádza na šestnásťčlenný celoslovenský formát, no ani po konci sezóny nie je definitívne známe jej obsadenie. Momentálne platí, že juniori zostupujú do III. ligy časť Bratislava, no táto informácia ešte nie je konečná. O všetkom vás budeme včas informovať.

AFC Nové Mesto nad Váhom – ŠK Slovan Bratislava juniori 4:1 (2:0)

Góly: 42., 55. Vlado, 28. Živčic, 65. L. Šebek – 50. Ďuriš

Žlté karty: 61. Šupka, 83. Richtárech – 45. Hrebačka, 57. Ondruš, 62. Ďuriš

Rozhodovali: Marsal – Sluk, Zemko

Návšteva: 175 divákov

Nové Mesto nad Váhom: Druxa – Šupka, Mikuš, Živčic, Lopušan (75. Rolinec), M. Šebek, Richtárech, Cisár, Vlado (84. Kubrický), Rapavý (67. Bošanský), L. Šebek

Slovan juniori: Rybár – Hrebačka, Majerčák, Nedorost, Molnár – Ondruš (71. Rigo) – Bajza, Mašulovič, Morócz – Petráš, Ďuriš (64. Nagy)