Úvod Správy Juniori Juniorka v malom derby s piatym víťazstvom v rade

Juniorka v malom derby s piatym víťazstvom v rade

Juniori Slovana Bratislava zdolali v malom derby trnavský Spartak 2:1.

Naši juniori dosiahli už piaty triumf v rade a v máji sú zatiaľ stopercentní. V predposlednom súboji nadstavbovej skupiny o udržanie sa v II. lige privítali juniorku Spartaka Trnava a počas celého zápasu boli lepším mužstvom. V prvom polčase slovanisti otvorili skóre po krásnej strele Mašuloviča a okrem gólu trafili dvakrát žrď. Trnava po prestávke vyrovnala, no jej radosť vydržala len dve minúty, keďže Filip Ďuriš víťazným zásahom rozhodol o tom, že tri body zostali v Bratislave.

Počas opatrného úvodu mali slovanisti loptu častejšie na kopačkách, no len zriedka sa dostávali na dostrel brankára Strapáka. Daniel Filip Mašulovič to tak v 14. min vyskúšal spoza šestnástky a bol z toho nádherný gól. Devätnásťročný stredopoliar sa falšom oprel do lopty, tá nabrala trajektóriu presne do ľavej šibenice a Strapák bol absolútne bezmocný.

Belasí boli naďalej aktívni, Hrebačka v ďalšom priebehu prvého dejstva pripravil dve dobré šance pre Ďuriša, no hrotový útočník Slovana ani raz nezakončil presne. V 33. min sa Ďuriš pekne uvoľnil na hrote, postupoval sám na Strapáka, no mieril tesne vedľa pravej žrde. Ešte väčšiu šancu mal v 36. min Šefčík, ktorý hlavičkoval po ideálnom centri Pinteho a lopta skončila na pravej žrdi, odkiaľ sa odrazila späť do hry. V 41. min Ďuriš v samostatnom úniku obišiel Strapáka, z ostrého uhla sa snažil trafiť do odkrytej brány, no jeho strelu zastavila ľavá žrď.

V druhom dejstve pokračoval podobný obraz hry – naši juniori boli lepší, aktívnejší, chýbal však druhý poisťujúci gól. A tak nečakane zahrmelo na opačnej strane. V 68. min nezvládli belasí situáciu po vlastnom autovom vhadzovaní, Yilmaz vyslal strelu spoza pokutového územia a Fukatsch musel kapitulovať – 1:1. Vyrovnaný stav vydržal len dve minúty. Damnjanovič vyslal pekný center z rohového kopu, Filip Ďuriš si našiel voľný priestor a svojím štvrtým jarným gólom rozhodol o víťazstve belasých – 2:1. V závere sa ešte Trnava snažila vyrovnať, Fukatsch s obrancami však odolali a tak si naša juniorka pripísala piate víťazstvo v rade.

Vďaka týmto trom bodom si slovanisti držia v tabuľke tretie miesto, na konte majú 35 bodov. Ohroziť ich môže jedine štvrtá Banská Bystrica, ktorá získala o dva body menej. V poslednom kole nadstavby pocestujú juniori do Nového Mesta nad Váhom, kde sa predstavia v nedeľu 28. mája o 17.00 h.

ŠK Slovan Bratislava juniori – FC Spartak Trnava juniori 2:1 (1:0)

Góly: 14. Mašulovič, 70. Ďuriš – 68. Yilmaz

Žltá karta: 86. Ďuriš (Slovan juniori)

Rozhodovali: Čiernik – Borsányi, Mihalík

Návšteva: 78 divákov

Slovan juniori: Fukatsch – Hrebačka (70. Morócz), Antálek, Nedorost, Molnár – Rigo – Pinte, Mašulovič (86. Ondruš), Šefčík (46. Lády) – Damnjanovič - Ďuriš

Spartak juniori: Strapák – Gombala, Horník, Cíferský, Hrebík (52. Otrísal) – Magdolen, Koštál (77. Deket), Sedlák (58. Bangai), Mihálik - Yilmaz, Čeredničenko