Úvod Správy Juniori Juniorka vyhrala štvrtýkrát v rade

Juniorka vyhrala štvrtýkrát v rade

Juniori Slovana Bratislava vyhrali v Svätom Jure 3:1.

Naši juniori cestovali v 8. kole nadstavbovej časti II. ligy západ o udržanie sa v súťaži do neďalekého Svätého Jura. Belasí zvládli zápas výborne – trikrát skórovali a odviezli si cenné tri body, vďaka ktorým si v tabuľke držia tretie miesto pred Banskou Bystricou.

Zverenci Jána Kozáka ml. mali v Svätom Jure vynikajúci vstup do zápasu a už po štvrťhodine sa ujali vedenia. Rigo únikom popri čiare rozbehol krídelnú akciu, Lády potom centroval pred odkrytú bránu a Pinte zakončil krásnu akciu gólovou koncovkou – 0:1. Belasí boli naďalej lepší a po necelej polhodine už viedli rozdielom dvoch gólov. Opäť sa to začalo na krídle, tentoraz kapitán Filip Molnár zbehol popri ľavej postrannej čiare, centroval do šestnástky a brankár Tomaš loptu neudržal. Filip Ďuriš okamžite zareagoval na voľnú loptu v pokutovom území a nezadržateľne ju poslal do siete – 0:2.

V druhom polčase sa domáci snažili o kontaktný gól, no slovanisti dlho odolávali a kontrolovali si náskok. Až v 70. minúte musel Tomáš Rybár kapitulovať, keď ho prekonal bývalý hráč Slovana Lukáš Gašparovič. Ján Kozák ml. na inkasovaný gól okamžite zareagoval, miesto útočníka Petráša prišiel do hry defenzívne ladený Marcel Ondruš. Upokojenie priniesla 81. minúta. Marek Rigo svoj center z rohu zatočil smerom k bráne, loptu navyše ešte tečoval domáci hráč Šimoník a Tomaš už nestihol zasiahnuť – 1:3. Naši mladíci si odviezli zaslúžené víťazstvo, ktoré je už štvrtým v rade! Belasí sú v tabuľke tretí, na konte majú 32 bodov.

Najbližšie sa belasí predstavia doma v malom derby proti juniorke Spartaka Trnava. Hrať sa bude v sobotu 20. mája o 17.00 h na štadióne Akadémie ŠK Slovan v Prievoze.

ŠK Svätý Jur – ŠK Slovan Bratislava 1:3 (0:2)

Góly: 70. Gašparovič – 15. Pinte, 29. Ďuriš, 81. Šimoník (vl.)

Žlté karty: 10. Tomaš, 64. Spodniak, 64. Hulák, 79. Ulrich – 76. Nedorost

Rozhodovali: Gemzický – Hrmo, Poláček

Návšteva: 248 divákov

Svätý Jur: Tomaš – Šimoník, Mihálik, Spodniak, Hulák, Gašparovič, Sabo, Bumbera, Vika, Angelovič (30. Ulrich), Rodrigues (81. Volf)

Slovan juniori: Rybár – Hrebačka (60. Morócz), Antálek, Nedorost, Molnár – Rigo – Lády (86. Bajza), Mašulovič, Pinte – Petráš (75. Ondruš) - Ďuriš

Vstupenky budú v predaji výhradne online.
Informácia k zdravotnému stavu Kuca.
Pozrite si pozápasové slová nečakaného streleckého hrdinu derby - Matúša Vojtka.