Úvod Správy V derby triumf rozdielom triedy!

V derby triumf rozdielom triedy!

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v derby na ihrisku Spartaka Trnava 3:0.

Slovanisti uspeli v 136. derby a v Trnave zvíťazili 3:0. Skóre otvoril v prvom polčase navrátilec do zostavy Aleksandar Čavrič, druhý gól pridal Joeri de Kamps, ktorý zužitkoval perfektný center Samuela Šefčíka a skóre uzavrel v závere Tomáš Kóňa. Belasí sú v tabuľke naďalej druhí so ziskom 51 bodov, Trnava je siedma.

V 136. derby mali prvú príležitosť belasí. Šefčík v 5. min odcentroval z krídla a Vittek v dobrej pozícii hlavou tesne minul bránu. V 14. min opäť Šefčík hľadal na pravej strane šestnástky Čavriča, no Jakubech bol pri lopte skôr. Trnavčania prvý raz pohrozili až v 18. min, Halilovič vystrelil z priameho kopu, Greif vytlačil loptu nad brvno. O dve minúty bol Hladík voľný v strede pokutového územia, našťastie však mieril vedľa pravej žrde. V 23. min mal Spartak vyloženú príležitosť, keď sa Tambe na ľavej strane šestnástky uvoľnil cez Sekuliča a vyslal krížnu strelu. Greif stihol zareagovať a predviedol perfektný reflexívny zákrok. Tesne pred uplynutím úvodnej polhodiny belasí otvorili skóre. Čavrič sa uvoľnil na ľavej strane, prihrávkou na stred vyzval Vitteka, ktorý mu loptu okamžite vrátil. Čavrič bol pri nej skôr než vybiehajúci Jakubech a s prehľadom zakončil k ľavej žrdi – 0:1. V 33. min napriahol Rundič z väčšej vzdialenosti, jeho pokus mal dobré parametre, no Jakubech bol pripravený.  O tri minúty neskôr bol Schranz sám zoči-voči Greifovi, ktorý jeho pokus stihol jemne tečovať a Saláta na čiare zachránil belasých od inkasovaného gólu.

V 48. min predviedli belasí peknú akciu. Šefčík centroval z ľavého krídla na zadnú žrď, kde sa vo vzduchu presadil Pinte a jeho hlavička presvišťala tesne vedľa ľavej žrde. O tri minúty čelila naša defenzíva trnavskému protiútoku, Saláta v sklze zablokoval strieľaný center Kerlona a všetko potom vyriešil pozorný Greif. Hra sa postupne otvorila, belasí mali dva náznaky brejkov, no Čavričovi ani Pintemu nevyšli finálne prihrávky. V 56. min sa Rundič uvoľnil na ľavej strane, na bližšej žrdi našiel Pinteho, ktorý loptu jemne tečoval a tá mierila len tesne vedľa brány. Po hodine hry napriahol z diaľky Kóňa, jeho strela mala razanciu i dobrý smer, napokon ale preletela nad brvnom. V 66. min hlavičkoval Tambe po centri Kerlona zblízka vedľa. Zakrátko si slovanisti pekne narazili loptu v šestnástke domácich a Čavrič tesne minul ľavú šibenicu. V 70. min to však už vyšlo. Čavrič na ľavom krídle vysunul Šefčíka, ten z prvej nacentroval do šestnástky, kde bol nabiehajúci de Kamps, ktorý zblízka umiestnil loptu pod brvno šokovaného Jakubecha – 0:2. V závere zápasu sa Trnava vysunula dopredu a snažila sa skorigovať výsledok, Greif však s prehľadom odrážal všetky šance domácich. Stále hrozili aj belasí, Kóňov center zo štandardky preletel v 87. min len tesne mimo ľavej žrde. V nadstavenom čase ešte napriahol Tomáš Kóňa a jeho krásna strela skončila v sieti pri pravej žrdi - 0:3.

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)

Góly: 29. Čavrič, 69. de Kamps, 90. Kóňa

Žlté karty: 43. Tambe, 58. Godál - 21. Pinte, 53. Saláta, 84. Savičevič

Rozhodovali: Horváth – Balko, Weiss

Návšteva: 3569 divákov

Trnava: Jakubech – Kadlec, Hladík (67. Jirka), Godál, Čonka – Tóth (18. Kerlon), Greššák – Halilovič, Sloboda, Schranz - Tambe (80. Yilmaz)

Slovan: Greif – Sekulič, Saláta, Rundič, Ligeon – Kóňa, de Kamps – Pinte (67. Kubík), Šefčík – Vittek (62. Savičevič) - Čavrič (79. Oršula)

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.