Úvod Správy Chýbalo šesť minút

Chýbalo šesť minút

Šanca futbalistiek Slovana na obhajobu titulu po remíze v Bardejove klesla.

Futbalistky Slovana Bratislava cestovali na zápas 13. kola I. ligy do Bardejova s jasným cieľom zvíťaziť. Len tak si totiž mohli vziať späť tromfy v boji o titul, ktoré z rúk pustili po prehre v Žiline. Súboj dvoch dlhodobo najlepších tímov na Slovensku pred viac ako 500 divákmi bol podľa očakávaní vyrovnaný a kľúčové momenty prišli až v jeho závere. V 79. minúte posunula belasé do vedenia Martina Švecová, ale naše dievčatá tesný náskok neudržali. V 84. minúte domáce vyrovnali z priameho kopu na konečných 1:1. Bardejov si tak ustrážil trojbodový náskok na čele tabuľky a slovanistky sa už pri túžbe obhájiť triumf v najvyššej súťaži budú musieť spoliehať na zaváhanie svojho konkurenta, ktoré je pri kvalitatívnych rozdieloch medzi najlepšími a ostatnými družstvami v I. lige málo pravdepodobné.

Už túto nedeľu, 30. 4. o 16.00 h, sa slovanistky stretnú s Bardejovom opäť vo finále Slovenského pohára. Hrať sa bude na ihrisku FK Poprad-Veľká.

Sobotňajšie 13. ligové kolo bolo smolné aj pre naše juniorky. V Bardejove prehrali 0:1 a zaznamenali vôbec prvú bodovú stratu v tejto sezóne. Naďalej však vedú svoju súťaž s dvojbodovým náskokom pred Bardejovčankami.