Úvod Správy Derby starších dorastencov pre belasých

Derby starších dorastencov pre belasých

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Dorastenci a starší žiaci Slovana majú za sebou stopercentný týždeň. Úspešnú šnúru začali vo štvrtok starší dorastenci v derby s Trnavou. Naši mladí futbalisti otvorili skóre zápasu v 30. minúte zásluhou Samuela Kozlovského. Tento gól im napokon stačil na zisk troch bodov, vďaka ktorým sa dostali v tabuľke I. ligy na piate miesto práve pred Spartak.

Mladší dorastenci Slovana absolvovali úspešnú cestu naprieč Slovenskom do Michaloviec. Súboj tímov U17 mal svižný úvod. Belasí išli už v 3. min do vedenia, no Zemplín o šesť minút vyrovnal. V 21. min Bratislavčania získali tesný náskok späť a do konca ho už z rúk nepustili. Aj výber slovanistov do 16 rokov mal vydarený vstup do zápasu a skóroval v úvodnej desaťminútovke. Krátko po prestávke zvýšil na 2:0, a hoci domáci vzápätí strelili kontaktný gól, náš tím v ďalšom priebehu potvrdil postavenie lídra súťaže a vyhral jasne 5:1.

Aj starší žiaci Slovana bodovali naplno na ihrisku súpera. V priamom dueli o prvé miesto v tabuľke zdolala naša „pätnástka“ rovesníkov zo Senice 2:1. Obe družstvá majú po 48 bodov, ale v prospech slovanistov hovoria dve víťazstvá vo vzájomných zápasoch i lepšie skóre. Stretnutie U14 bolo jasne v réžii nášho tímu, ktorý triumfoval 4:0.

Naša U13 utrpela s Karlovou Vsou druhú prehru v sezóne (3:5), ale napriek nej zostáva na prvej priečke v priebežnom poradí. Líderská pozícia patrí slovanistom aj v súťaži U12, v ktorej kombinovaný výber Slovana dvanásť- a jedenásťročných zdolal Karlovu Ves vysoko 18:2.

Dramatické stretnutia odohrali naši prípravkári v Senci. Dva staršie výbery dokázali po prehratom prvom polčase zvrátiť nepriaznivý vývoj a vyhrať. Náš najmladší tím zmazal manko 0:2 i 2:3, ale napokon prehral tesne 4:5.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

20. kolo

ŠK Slovan – Spartak Trnava 1:0 (1:0) – Kozlovský

Zostava Slovana: F. Valach – Kočik, Kitka, Belošic, Jakub Baláž – Kozlovský, Zemko – Martin Vician, T. Németh (90. Potoma), Kele (79. Herman) – K. Bartoš (62. Tereščenko)

20. kolo

Zemplín Michalovce – ŠK Slovan 1:2 (1:2) – Pochylý, Haramia

Zostava Slovana: Trnovský – Borovský, Majling, Čech, R. Nagy – Habodasz, Potoma – Strelec, Haramia, Pochylý (65. T. Nagy) – Hudák (56. Leginus)

20. kolo

Zemplín Michalovce – ŠK Slovan 1:5 (0:1) – Giesser 3, Lichý 2

Zostava Slovana: Hynek – Užík (75. Floriš), F. Nagy, Valentín, Tóth – Lavrinčík, Lichý – L. Nagy (75. Lieskovský), Kuruc (60. Bekö), Giesser – Sopóci (70. Polakovič)

Slovan U15 – I. liga starších žiakov - Západ

19. kolo

FK Senica – ŠK Slovan 1:2 (0:1) – P. Bartoš, Havlas

Zostava Slovana: Chudík – Galovič, Juraj Lacko, Hečko (36. Zbudila), Polčič – Božik, Palacka – P. Bartoš, Šouc (60. Duffek), Havlas (52. G. Hornyák) – Tučný

Slovan U14 – I. liga starších žiakov - Západ

19. kolo

FK Senica – ŠK Slovan 0:4 (0:3) – Juritka 2, Matúš Vician, Kazimír

Zostava Slovana: Novakov – Mydla (47. Vašš), Bodnár, Murcko (47. Murgaš), Sečanský (47. Kis) – Kazimír, Matúš Vician – Veselík, Juritka, Thorpe – Zámečník (47. Hudec)

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov - Západ

19. kolo

ŠK Slovan – FKM Karlova Ves 3:5 (2:4) – Trusina, Leščák, D. Murár

Zostava Slovana: Marics, Mikoláš – Alex, D. Murár, Leščák, Goča, Halcin, Pavlech, Trusina, Kachnič, M. Sauer, Mišovič, Záhon, Keszöcze, Kollár, Murgaš, Polák, Poór, Riznič, Popik

Slovan U12/U11 – I. liga mladších žiakov - Západ

19. kolo

ŠK Slovan – FKM Karlova Ves 18:2 (7:1) – Rehuš 4, L. Sauer a Jajcaj 3, Sikorjak a Marcelli 2, Masaryk, S. Murár, Šalkovič, R. Féder

Zostava Slovana: Horvát, Fesyuk – Masaryk, Marušin, Nemeškürti, L. Sauer, Kovács, Holub, Sikorjak, Balko, S. Murár, Jajcaj, Lendel, Šalkovič, Božík, Marcelli, Rehuš, Svoboda, Marko, R. Slovák, R. Féder