Úvod Správy Ani výborný Greif nezabránil prehre

Ani výborný Greif nezabránil prehre

ŠK Slovan Bratislava prehral so Žilinou 0:1.

ŠK Slovan Bratislava v 28. kole Fortuna ligy podľahol Žiline 0:1. Hostia rozhodli o víťazstve v 83. minúte po strele Škvarku, ktorý prekonal dnes inak skvele chytajúceho mladého brankára Dominika Greifa. Žilina zvýšila náskok na čele pred Slovanom na trinásť bodov a po zápase sa radovala zo zisku titulu.

V peknom jarnom počasí sa od úvodu hral vyrovnaný futbal. Ako prví pohrozili v 8. min belasí. Priskin mal voľný priestor na osi ihriska pred šestnástkou a skúsil strelu k pravej žrdi, ktorá len tesne minula svoj cieľ. V 12. min musel mladík Dominik Greif predviesť prvý dôležitý zákrok. Žilinčania získali loptu v strede poľa, Šejdajev nabil na pravú stranu Špalekovi, ktorého prudkú krížnu strelu Greif bravúrne vyboxoval. O štyri minúty sa Šejdajev vyhol ofsajdovej pasci, mohol postupovať sám na bránu, no Greif výborne vybehol a zneškodnil šancu azerbajdžanského útočníka. Po rušnej fáze sa hra upokojila, bojovalo sa najmä o stred poľa. Slovanisti sa pripomenuli tesne pred vypršaním úvodnej polhodiny. Center v podaní Lesleyho de Sa prepadol na zadnú žrď, odkiaľ to z hranice šestnástky skúsil Kubík, jeho pokus však našiel len pripraveného Volešáka. Greif mal v 38. min plné ruky práce po centri Hlohovského, ktorý ešte jemne tečoval Špalek. Náš mladý brankár však na čiare stihol zareagovať a vyrazil loptu do bezpečia. V 42. min hlavičkoval Vavro po centri zo štandardnej situácie, Greif skvele zareagoval a vytlačil loptu spod brvna. Po následnom rohu pálil Škvarka, Greif loptu zasiahol, lopta však smerovala k čiare, odkiaľ ju Savičevič dokázal odkopnúť. Našim futbalistom vyšla v 44. min pekná akcia. De Sa centroval do šestnástky, voľný de Kamps hlavičkoval z úrovne bieleho bodu a jeho pokus len tesne minul ľavú šibenicu.

V úvode druhého polčasu opäť zasahoval Greif, ktorý kryl pokus Hlohovského z priameho kopu. Žilinčania znovu pohrozili v 58. min, Klec z 25 metrov vystrelil na bránu, no Greif bol pripravený a bez väčších ťažkostí zasiahol. Zakrátko predviedol Priskin pekný futbalový moment, keď z ľavej strany z ostrého uhla vyslal prudkú strelu na bránu, lopta ešte vo vetre zaplávala a Volešák mal čo robiť, aby ju vyboxoval. Lopta zostala v hre, Soumah aj de Sa sa snažili o dorážku, no neúspešne. V 71. min vyšla belasým akcia po pravej strane, na jej konci bol zakončujúci Savičevič, ktorý neprestrelil žilinský obranný val. O dve minúty neskôr podnikli hostia útok po ľavom krídle, Hlohovský našiel na bližšej žrdi Škvarku, ten mieril vedľa brány. V 78. min bol Slovan blízko k úvodnému gólu. Soumah ušiel stredom poľa a kolmicou za obranu hľadal nabiehajúceho Savičeviča. Pred ním loptu zasiahol stopér Králik, ale trafil ju tak, že prešla povedľa Volešáka a odrazila sa od pravej žrde. Žilina udrela z ničoho nič v 83. minúte. Škvarka napriahol z 20 metrov a Greif nedosiahol na jeho krížnu prízemnú strelu k pravej žrdi - 0:1. V 87. min mal Priskin na kopačke vyrovnanie, no z ľavej strany pokutového územia mieril tesne vedľa. Slovan v závere už napriek snahe nevyrovnal a tak doma Žiline podľahol po dva a pol roku.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 0:1 (0:0)

Gól: 83. Škvarka

Žlté karty: 22. Sekulič, 41. Priskin, 89. Saláta – 64. Škvarka, 65. Šejdajev

Rozhodovali: Hrčka – Benko, Lieskovský

Návšteva: 1489 divákov

Slovan: Greif – Sekulič, Saláta, Rundič, Kubík (84. Ligeon) – Savičevič, de Kamps (79. Kóňa) – de Sa (61. Oršula), Priskin – Soumah - Damnjanovič

Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Králik, Holúbek – Diaz – Špalek, Klec, Škvarka, Hlohovský (90. Jánošík) - Šejdajev (90. Mráz)