Úvod Správy Rybár chytil penaltu, na body to ale nestačilo

Rybár chytil penaltu, na body to ale nestačilo

Juniori Slovana Bratislava podľahli juniorke trnavského Spartaka 0:2.

Juniorka Slovana cestovala v 4. kole nadstavbovej časti II. ligy západ o udržanie sa v súťaži do Červeníka, kde si zmerala sily s juniormi Spartaka Trnava. Vo vyrovnanom a kvalitnom zápase boli efektívnejší domáci a zásluhou dvoch gólov ukrajinského legionára Iľju Čeredničenka vyhrali 2:0. V zápase sa opäť blysol mladý brankár Tomáš Rybár, ktorý pochytal niekoľko vyložených šancí súpera vrátane pokutového kopu Yilmaza.

Keďže Spartak má vo Fortuna lige kvôli odstúpeniu Myjavy voľný víkend, mohli trnavskí juniori počítať s výpomocou viacerých hráčov z prvého tímu. Belasí vyrukovali oproti víťaznému zápasu so Svätým Jurom s dvomi zmenami v zostave – miesto Samuela Šefčíka a Daniela Petráša vybehli od úvodu na trávnik Patrik Pinte a Marek Rigo.

V Červeníku sa od úvodu hralo vo vysokom tempe a bolo vidno, že hráči v malom derby idú na maximum svojich síl. Domáci, ktorí sú lídrami nadstavbovej skupiny, si vytvorili niekoľko dobrých príležitostí, všetky však zlikvidoval Rybár. Najväčšiu gólovú príležitosť prvého polčasu priniesla 22. minúta. Trnavčania mali k dispozícii penaltu, loptu si postavil turecký útočník Yilmaz, brankár Rybár však predviedol bravúrny zákrok a zlikvidoval pokutový kop.

Skóre sa menilo až po prestávke a bohužiaľ v prospech Trnavy. Domáci mali v 51. minúte pri svojej akcii aj kus šťastia, no dostali sa do dobrej pozície, Čeredničenko vystrelil a Rybár nemal veľa šancí na zásah – 1:0. Slovanisti začali postupne otvárať hru, snažili sa o vyrovnanie, svoje príležitosti však nedotiahli do úspešného konca. V 79. minúte už Spartak viedol 2:0, keď Čeredničenko poslal z priameho kopu loptu pod brvno. Belasí dohrávali v početnom oslabení, keďže v 81. minúte videl Samuel Antálek červenú kartu. V závere sa už stav nezmenil a tak napriek dobrému výkonu odišli naši juniori z malého derby bez bodu.

V tabuľke nadstavbovej skupiny sú slovanisti na štvrtom mieste so ziskom dvadsiatich bodov. Najbližšie sa predstavia v domácom prostredí, keď na štadióne Akadémie ŠK Slovan v Prievoze privítajú v nedeľu 30. apríla od 10.30 h súpera z Nového Mesta nad Váhom.

FC Spartak Trnava juniori – ŠK Slovan Bratislava juniori 2:0 (0:0)

Góly: 51., 79. Čeredničenko

Žlté karty: 48. Čeredničenko – 7. Antálek, 54. Hrebačka

Červená karta: 81. Antálek

Rozhodovali: Dohál – Ferenc, Barenčík

Návšteva: 150 divákov (hralo sa v Červeníku)

Spartak juniori: Vantruba – Horník, Čeredničenko, Košťál (70. Magdolen), Said, Cíferský, Yilmaz (80. Gombala), Hrebík, Sedlák (65. Bangai), Oravec, Otrísal

Slovan juniori: Rybár – Hrebačka, Majerčák, Antálek, Molnár – Ondruš (79. Bajza) – Pinte, Rigo (73. Nedorost), Mašulovič, Morócz – Ďuriš (26. Petráš)