Úvod Správy Žiaci úspešní v Petržalke, dorast z východu bez bodu

Žiaci úspešní v Petržalke, dorast z východu bez bodu

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Veľkonočný týždeň priniesol len tri zápasy našich mládežníckych výberov, ostatné družstvá mali voľno.

Starší dorastenci Slovana cestovali do Michaloviec a súboj s tamojším druhým tímom tabuľky sa pre nich nevyvíjal dobre. Už v 17. minúte prehrávali 0:2 a takýmto skóre sa skončil aj prvý polčas. Po prestávke sa podarilo znížiť Kevinovi Kelemu, ktorý strelil svoj štvrtý gól za posledné štyri zápasy, lenže štvrť hodinu pred koncom sa v drese Zemplína po druhý raz v stretnutí presadil ruský útočník s fortunaligovými skúsenosťami Bragin a opäť upravil na dvojgólový rozdiel. Belasí rýchlo zareagovali, o štyri minúty dal Samuel Kozlovský kontaktný gól, ale v závere sa im už vyrovnať nepodarilo.

Naši starší žiaci nastúpili v derby na ihrisku Petržalky a oba duely mali podobný priebeh. Po prvom polčase bol stav 0:0. Po zmene strán sa však už prejavila vyššia kvalita na strane slovanistov aj gólovo. Belasá U15 zvíťazila 2:0, U14 zdolala Petržalku 5:0.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

19. kolo

Zemplín Michalovce – ŠK Slovan 3:2 (2:0) – Kele, Kozlovský

Zostava Slovana: F. Valach – Kočik, Belošic, Jakub Baláž, Kozlovský – Zemko (68. Tereščenko), Martin Vician – T. Németh (89. Kitka), Kele, Herman – K. Bartoš (77. Dian)

Slovan U15 – I. liga starších žiakov - Západ

18. kolo

FC Petržalka akadémia – ŠK Slovan 0:2 (0:0) – Božik, Tučný

Zostava Slovana: Danihel – Galovič, Juraj Lacko, Hečko, Polčič – Božik, Palacka – P. Bartoš, Šouc (66. Jamrich), Havlas (57. G. Hornyák) – Zbudila (39. Tučný)

Slovan U14 – I. liga starších žiakov - Západ

18. kolo

FC Petržalka akadémia – ŠK Slovan 0:5 (0:0) – Juritka 2, Thorpe, Kazimír, Veselík

Zostava Slovana: Novakov – Kis (36. Thorpe), Mydla, Murcko (64. Hudec), Sečanský – Kazimír, Podzámsky (52. Vašš) – Murgaš (52. Bodnár), Veselík, Juritka – Zámečník