Úvod Správy Ako skončili, tak aj začali

Ako skončili, tak aj začali

Naše futbalistky zvládli prvý krok v jarnej časti sezóny.

Futbalistky Slovana Bratislava odštartovali jarnú časť sezóny duelmi s tým istým súperom, s ktorým uzavreli ligovú jeseň. Naše ženy i juniorky si v nedeľu poradili s Trenčianskymi Teplicami rovnako ako v novembri v Bratislave – aj na ich trávniku zvíťazili bez inkasovaného gólu.

V stretnutí seniorských tímov odolávala húževnatá domáca obrana celý prvý polčas. Až krátko po prestávke zlomila odpor súpera kapitánka belasých Alexandra Hollá. O päť minút neskôr sa proti svojim bývalým spoluhráčkam presadila aj Terézia Kulová a poistila náskok lídra tabuľky, ktorý už za stavu 2:0 vo svoj prospech kontroloval zvyšok zápasu. „Naše víťazstvo sa nerodilo ľahko. Trenčianske Teplice dobre bránili. Proti tímu, ktorý stojí prakticky so všetkými hráčkami vo vlastnej šestnástke a odkopáva lopty, sa hrá veľmi ťažko. Napriek tomu sme si už v prvom polčase dokázali vypracovať tri gólové príležitosti, ale chýbal nám väčší dôraz v zakončení. V druhom polčase sme strelili dva góly a tri body sme si už postrážili. Chcem pochváliť dievčatá za prístup, nasadenie a predovšetkým trpezlivosť. Snažili sa od prvej minúty hrať vo vysokom tempe a neprispôsobiť sa súperovi,“ zhodnotil úvodné jarné vystúpenie svojich zvereniek tréner slovanistiek Martin Masaryk.

Z pohľadu tabuľkového postavenia mali mať náročnejšiu úlohu juniorky Slovana, keďže v ich prípade to bol súboj druhého s prvým a oba tímy delilo pred zápasom len päť bodov. Naše mladé dievčatá však vstúpili do zápasu vynikajúco a už v 16. minúte viedli 2:0, čo bol napokon aj konečný výsledok. Belasé tak pokračujú aj po 10. kole so stopercentnou bilanciou a v priebežnom poradí sú prvé s päťbodovým náskokom pred Bardejovom. Rovnaká dvojica vedie aj I. ligu žien, ale Slovan delí od Bardejova iba lepšie skóre.

Už tento týždeň môžete naše futbalistky vidieť v akcii aj v domácom prostredí, a dokonca dvakrát. Zajtra, 29. marca, o 15.00 nastúpia v Prievoze na prvý semifinálový súboj Slovenského pohára proti Šali a v sobotu 1. apríla o 13.00 privítajú na ihrisku "stará Bajkalská" v ligovom zápase Nitru. Duel junioriek Slovana a Nitry sa hrá následne o 15.00.