Úvod Správy Juniorka prišla o body v záverečnej dvadsaťminútovke

Juniorka prišla o body v záverečnej dvadsaťminútovke

Juniori Slovana Bratislava prehrali v Svätom Jure 0:2.

Juniorka Slovana v poslednom, 22. kole základnej časti II. ligy západ podľahla Svätému Juru 0:2. Naši mladíci držali viac než sedemdesiat minút vyrovnaný výsledok, navyše František Lády pri samostatnom úniku na bránu trafil do žrde. Potom však domáci otvorili skóre šťastným zásahom Benesa a víťazstvo podčiarkli gólom Huláka z pokutového kopu.

Slovanisti nastúpili oproti predchádzajúcemu zápasu so Sereďou so štyrmi zmenami v základnej zostave – miesto Greifa, Ládyho, Antáleka a Ďuriša hrali od začiatku Rybár, Majerčák, Ondruš a Petráš. V zostave Svätého Jura bolo hneď niekoľko hráčov s belasou minulosťou. Kapitánom domácich bol  Stanislav Angelovič, ktorý v sezóne 2008/09 prispel k zisku titulu a dres Slovana v minulosti nosili aj Lukáš Gašparovič, Patrik Volf a Marek Sabo.

Prvý polčas priniesol vyrovnaný futbal. Belasí držali domácich v ofenzíve na dištanc a Tomáš Rybár nemusel riešiť vážnejšie situácie. V útoku sa výraznejšie nepresadili ani naši mladíci a mužstvá tak do kabín odchádzali za bezgólového stavu.

Dramatickejší už bol druhý polčas, v ktorom oba tímy túžili po víťazstve. Svätý Jur aj naši juniori totiž ešte hrali o výhodnejšie postavenie do nadstavbovej časti o záchranu. Misky váh na stranu slovanistov mohol nakloniť striedajúci František Lády. Predviedol pekný samostatný únik, v súboji zoči-voči obstrelil brankára Brzu, no loptu v ceste do siete zastavila žrď domácej brány. Zakrátko sa potvrdilo pravidlo „nedáš – dostaneš“ a Svätý Jur sa v 71. minúte ujal vedenia. Benes od postrannej čiary poslal loptu na bránu, tá aj s prispením vetra „zaplávala“ a Rybár síce stihol zasiahnuť, no nezabránil lopte v ceste do siete – 1:0. O šesť minút neskôr mali domáci k dispozícii pokutový kop. Hulák prekonal Rybára a stanovil konečný výsledok na 2:0.

Juniorka po základnej časti II. ligy západ obsadila desiatu priečku so ziskom štrnástich bodov. Nadstavbová skupina o záchranu, v ktorej sa naši juniori stretnú dvojkolovo (raz doma a raz vonku) s päticou FC Spartak Trnava „B,“ AFC Nové Mesto nad Váhom, FK Dukla Banská Bystrica, ŠK Svätý Jur a MŠK Fomat Martin, sa začína už počas najbližšieho víkendu. Podľa predbežného vyžrebovania by sa mali belasí v prvom kole nadstavby predstaviť v sobotu 1. apríla od 16.00 h v Banskej Bystrici. Kompletný program nadstavby vám prinesieme v priebehu týždňa.

ŠK Svätý Jur – ŠK Slovan Bratislava juniori 2:0 (0:0)

Góly: 71. Benes, 77. Hulák (z 11 m)

Žlté karty: 81. Hulák – 55. Lády, 75. Ondruš, 84. Hrnčár, 86. Pinte

Rozhodovali: Libiak – Jánošík, Čajka

Návšteva: 284 divákov

Svätý Jur: Brza – Benes, Doležaj, Mihálik, Hulák, Spodniak, Gašparovič, Angelovič (76. Popara), Bumbera, Vika (85. Volf), Rodrigues (70. Sabo)

Slovan juniori: Rybár – Morócz (58. Hrnčár), Majerčák, Ondruš, Molnár (87. Hrebačka) – Šefčík, Rigo, Mašulovič, Pinte – Damnjanovič (46. Lády) - Petráš

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 0:2.

To, po čom viacero z vás túžilo, sa čoskoro stane realitou.