Úvod Správy Mladší dorastenci z Ružomberka s dvoma víťazstvami

Mladší dorastenci z Ružomberka s dvoma víťazstvami

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Minulý týždeň sa zimná prestávka skončila už aj našim žiackym tímom a do druhej polovice sezóny vstúpili až na jednu výnimku víťazne. Výber belasých do 15 rokov položil základ svojho triumfu v Zlatých Moravciach v prvom polčase, keď získal dvojgólový náskok. Dve minúty pred koncom pridali belasí ešte tretí gól a po zisku troch bodov si udržali druhé miesto v tabuľke. Menej sa darilo o rok mladším slovanistom, ktorí na ihrisku ViOnu dostali rozhodujúci gól v samom závere z pokutového kopu a prehrali 1:2.

Aj naši mladší žiaci sa v prvom jarnom kole stretli s rovesníkmi zo Zlatých Moraviec a dosiahli jasné víťazstvá. Dovedna nastrieľali 36 gólov.

Dorastenci Slovana chceli nadviazať na výhry nad Prešovom spred týždňa a opäť dosiahnuť dobré výsledky. Náročnú úlohu mal náš tím U19, ktorý sa stretol na Pasienkoch s vedúcou Nitrou. Po bezgólovom prvom polčase sa hostia dostali do dvojgólového vedenia. Belasým sa podarilo v 82. min znížiť, ale pri snahe o vyrovnanie v poslednej minúte inkasovali.

Naši mladší dorastenci cestovali v 15. kole do Ružomberka a domov sa vrátili s plným bodovým ziskom. V súboji U17 Liptáci v 3. min otvorili skóre, lenže v 24. min už bolo 2:1 pre Slovan a do konca stretnutia zverenci Michala Suchomela ešte zvýšili svoj náskok na 4:1. V priebežnom poradí sa bodovo dotiahli na prvú Žilinu, ktorá však má o zápas menej. Našej U16 stačil na výhru aj jediný gól a aktuálne vedie svoju súťaž s osembodovým náskokom pred Trnavou.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

Slovan U19 – I. liga staršieho dorastu

15. kolo

ŠK Slovan – FC Nitra 1:3 (0:0) – T. Németh

Zostava Slovana: F. Valach – Kočik, Kitka (76. Polaščík), Belošic, Jakub Baláž – Zemko, Martin Vician – T. Németh, Kozlovský, Kele (65. Herman) – Tereščenko

Slovan U17 – I. liga mladšieho dorastu

15. kolo

MFK Ružomberok – ŠK Slovan 1:4 (1:2) – Borovský, Bojnák, Majling, Strelec

Zostava Slovana: Hynek – Čech, Borovský, Habodasz, Majling – R. Nagy (43. Sedláček), Kaňovič (41. Pochylý) – Strelec, Haramia, Hudák (71. Leginus) – Bojnák

Slovan U16 – I. liga mladšieho dorastu

15. kolo

MFK Ružomberok – ŠK Slovan 0:1 (0:1) – L. Nagy

Zostava Slovana: Chudík (11. Zváč) – A. Tóth, Valentín, F. Nagy, Floriš – Lavrinčík, Lichý – L. Nagy, Giesser, Kuruc (45. Mifkovič) – Sopóci (60. Bekö)

Slovan U15 – I. liga starších žiakov - Západ

14. kolo

ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan 0:3 (0:2) – Veselík, Tučný, Galovič

Zostava Slovana: Danihel – Juraj Lacko, Polčič, Hečko, Zbudila (40. Galovič) – P. Bartoš, Palacka – Matúš Vician (65. Havlas), Veselík, Tučný – Šouc (46. Duffek)

Slovan U14 – I. liga starších žiakov - Západ

14. kolo

ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan 2:1 (0:0) – Juritka

Zostava Slovana: Daniel Džavoronok – Mydla, Bodnár (64. Kis), Murcko, Sečanský – Kazimír (55. David Džavoronok), Podzámsky (64. Vašš) – Hudec (36. Lauro), Juritka, Thorpe – Zámečník

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov - Západ

14. kolo

ŠK Slovan – ViOn Zlaté Moravce 15:1 (5:1) – Trusina 5, M. Sauer 4, Murgaš 3, Alex, Súkenník, Popik

Zostava Slovana: Marics, Mikoláš – Alex, D. Murár, Leščák, Goča, Pavlech, Kováč, Trusina, Kachnič, M. Sauer, Mišovič, Záhon, Keszöcze, Kollár, Murgaš, Polák, Súkenník, Riznič, Popik

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov - Západ

14. kolo

ŠK Slovan – ViOn Zlaté Moravce 21:3 (11:0) – Marcelli 5, L. Sauer 3, Masaryk, Marušin, Sikorjak, Rehuš, Balko 2, S. Murár, Jajcaj, Šalkovič

Zostava Slovana: Horvát, Fesyuk – Masaryk, Marušin, Božík, Nemeškürti, L. Sauer, Kovács, Holub, Sikorjak, Marcelli, Rehuš, Balko, S. Murár, Svoboda, Jajcaj, Lendel, Marko, Šalkovič, Slovák, R. Féder

ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
V sobotu sme ocenili najlepšie hráčky a hráčov z Akadémie za mesiac marec.