Úvod Správy Juniorka nestačila na Sereď

Juniorka nestačila na Sereď

Juniori Slovana Bratislava prehrali so Sereďou 0:4.

Juniori Slovana Bratislava v 21. kole II. ligy západ podľahli Seredi 0:4. Tón zápasu udali dva rýchle góly hostí v šiestej a dvanástej minúte. Belasí v ďalšom priebehu vyrovnali hru, mali aj vyložené šance, no druhému tímu aktuálnej tabuľky gól nestrelili. Základnú časť uzavrie juniorka o týždeň v Svätom Jure.

Sereď od úvodného hvizdu potvrdzovala svoje postavenie v tabuľke a už po šiestich minútach sa ujala vedenia. Molnár fauloval v šestnástke Mikiniča a Mečiar z nariadenej penalty trafil k ľavej žrdi, Greif šiel na opačnú stranu – 0:1. V 12. min obrana belasých neubránila Pauknera, ktorý prenikol po ľavej strane a zoči-voči Greifovi umiestnil loptu k bližšej žrdi – 0:2. Dominik Greif zabránil v 19. min tretiemu gólu, keď najprv vyrazil nepríjemnú strelu Pauknera a potom pokryl hlavičku rovnakého hráča po rohovom kope. Belasí prvý raz pohrozili v 23. min, Damnjanovič vyzval na únik stredom Pinteho, ktorý napriahol z 20 metrov a Šálka s námahou vytlačil loptu na roh. O štyri minúty to z diaľky skúsil Ďuriš, mieril však len do stredu brány, kde bol pripravený Šálka. Postupom času sa hra vyrovnala, naši mladíci sa snažili o kontaktný gól. Blízko k nemu bol v 41. min Lády, ktorý na pravej strane podporil útok, dostal sa s loptou do šestnástky a jeho prudká krížna strela presvišťala tesne vedľa brány.

V 50. min vyslal Loduha center do pokutového územia, kde bol voľný Paukner, ktorý hlavou namieril popri Greifovej ľavej ruke do siete – 0:3. Zakrátko predviedol Greif výborný zákrok pri strele Mikiniča, ktorú bravúrne vyrazil. Belasí kontrovali po hodine hry, pokusu Morócza z väčšej vzdialenosti však chýbala potrebná razancia. Zakrátko znovu skvele zakročil Greif, keď z bezprostrednej blízkosti vychytal Mikiniča. V 65. min vzplanuli na trávniku vášne po tom, ako Mikinič nešetrne prebrúsil vybiehajúceho Greifa. Kapitán Molnár sa snažil Mikiniča odtiahnuť od Greifa, na čo hráč Serede predviedol teatrálny pád na zem a výsledkom boli tri žlté karty pre účastníkov šarvátky. Slovan mohol znížiť v 66. min, striedajúci  Hrnčár trafil po úniku z pravej strany len do Šálku. Následne bol Ďuriš vo výbornej pozícii vnútri šestnástky, zblízka však pálil nad bránu. Slovanisti sa naďalej snažili, no niekoľko nádejných pokusov nesmerovalo do priestoru troch žrdí. V 83. min podnikli hostia brejk do rozhodenej obrany, Jankto urobil kľučku na Greifa a skóroval do odkrytej brány - 0:4. V závere sa už stav nezmenil, juniorka Slovana je tak v jarnej časti naďalej bez bodového zisku.

ŠK Slovan Bratislava juniori – ŠKF Sereď 0:4 (0:2)

Góly: 6. Mečiar (z 11 m), 12. a 50. Paukner, 83. Jankto

Žlté karty: 43. Šefčík, 65. Molnár, 65. Greif, 66. Pinte - 37. Ventúra, 40. Krč, 52. Djiby Ba, 65. Mikinič

Rozhodovali: Kmec – Špivák, Ličko

Návšteva: 164 divákov

Slovan juniori: Greif – Lády (63. Hrnčár), Antálek, Molnár, Morócz – Rigo, Mašulovič (80. Petráš) – Pinte, Damnjanovič, Šefčík - Ďuriš

Sereď: Šálka - Loduha, Djiby Ba, Kmeť, Mečiar – Laura (74. Baša), Ventúra, Krč (69. Dubeň) – Mikinič (80. Jankto), Paukner, Morong

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava ´B´3:1.