Úvod Správy Celozápasová prevaha priniesla len remízu

Celozápasová prevaha priniesla len remízu

ŠK Slovan Bratislava remizoval so Zlatými Moravcami 1:1.

Belasí v 24. kole Fortuna ligy doma remizovali so Zlatými Moravcami 1:1. Slovanisti mali počas celého zápasu výraznú hernú prevahu, trikrát nastrelili bránkovú konštrukciu, ich nápor však vystačil len na jeden gól Seydoubu Soumaha. Slovan je v tabuľke naďalej druhý so sedembodovou stratou na vedúcu Žilinu.

Pred zápasom si prítomní uctili minútou tichu pamiatku Viliama Dubovského, otca našej belasej legendy Petra Dubovského, ktorý nás včera vo veku 80 rokov navždy opustil. Česť jeho pamiatke.

Vo veternom počasí vyrukovali belasí s úvodným náporom. Už po troch minútach mohli otvoriť skóre. Čavrič bol po Soumahovom centri ešte v koncovke zablokovaný, no lopty sa tesne pred päťkou ujal Priskin a jeho krížnu strelu zrazil Pintér tesne vedľa ľavej žrde. Zakrátko si Čavrič prebral dlhý Kubíkov pas, voči vybiehajúcemu Kováčovi však nezvolil strelu, ale nahrávku na Priskina, ktorému v koncovke chýbala razancia. V 12. min aktívny Kubík podnikol výpad po ľavej strane, dostal sa už na úroveň bránkovej čiary a jeho strieľaný center zrazil Karlík na hornú sieť. O štyri minúty pripravil Priskin sklepnutím lopty výbornú šancu pre Čavriča. Ten na ľavej strane ľahko prešiel cez Karlíka, z uhla obhodil Kováča a Pintér na bránkovej čiare zabránil gólu. ViOn bol pred bránou Slovana prvý raz v 18. min a ujal sa vedenia. Po rohu hlavičkoval Bariš do pravej žrde, dobehol odrazenú loptu a ďalšou hlavičkou trafil k ľavej žrdi. Belasí sa snažili odpovedať, ViOn sa však v desiatich mužoch stiahol na vlastnú polovicu a naši futbalisti len ťažko prechádzali cez obranný val. V 34. min sa po prieniku Soumaha dostala lopta ku Kubíkovi, ktorý zo šestnástkového oblúka mieril tesne nad. O dve minúty prenikol Kubík po krídle, v strede šestnástky našiel Priskina, ktorého strelu vyrazil Kováč zázračne pravou rukou. Následne z dorážky neuspel ani Oršula. V 42. min Soumah jemne posunul loptu na Priskina, ktorý zoči-voči Kováčovi napálil do ľavej žrde. Tesne pred prestávkou ešte Kóňa vysunul Priskina, ten však Kováča zblízka neprekonal.

Už v 47. min dokázali belasí vyrovnať. Po Oršulovom centri fauloval Válovčan na ľavej strane šestnástky Kubíka a slovanisti tak mali k dispozícii pokutový kop. Soumah si postavil loptu na biely bod a aj keď Kováč vystihol smer, nedosiahol na presnú prízemnú strelu k ľavej žrdi – 1:1. ViOn odpovedal v 51. min prienikom Orávika, ktorý z uhla trafil do bočnej siete. V 59. min druhýkrát zvonila žrď na bráne hostí. Čavrič krásne vysunul na pravej strane pokutového územia Priskina, ktorý prehodil vybiehajúceho Kováča, loptu však zastavila žrď. Tlak belasých pokračoval, v 65. min chýbala Soumahovi v päťke po centri Soumaha väčšia razancia pri zakončení. Hostia pohrozili v 70. min prienikom Chrena, po jeho nepríjemnej centrovanej lopte Mucha zasiahol. V 76. min prenikol Čavrič do pokutového územia, zákrok Pastvu zaváňal faulom, no rozhodca penaltu nenariadil. Zakrátko už tretíkrát zachránila hostí bránková konštrukcia. Kóňa rozohral štandardku prihrávkou pred šestnástku na Čavriča, ten si zasekol protihráča, vystrelil a jeho tečovaný pokus pristál na brvne Kováčovej brány. V 89. min šprintoval Savičevič po ľavej strane do šestnástky, miesto prihrávky volil strelu na bližšiu žrď, ktorú Kováč vyrazil. V nadstavenom čase ešte Soumah posielal loptu do "ohňa" vnútri šestnástky, Priskin ani Čavrič však zblízka nezakončili.

ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (0:1)

Góly: 47. Soumah (z 11 m) - 18. Bariš

Žlté karty: 18. Orávik, 25. Kostadinov, 68. Nurkovič, 77. Pastva, 88. Boszorád (všetci ViOn)

Rozhodovali: Chmura – Hancko, Žákech

Návšteva: 931 divákov

Slovan: Mucha – Sekulič, Saláta, Vernon, Kubík – Savičevič, Kóňa – Oršula (65. Vittek), Soumah, Priskin – Čavrič

ViOn: Kováč – Boszorád, Karlík, Pintér, Chren – Bariš – Orávik, Machuča (46. Pastva), Kostadinov (46. Válovčan), Ujlaky - Yao (65. Nurkovič)