A-tím

Využiť náš dominantný štýl hry

17.03.2017 | Autor: ts, foto: mg

Slovanisti sa v sobotu od 17.00 h stretnú so Zlatými Moravcami.

Marcový program Fortuna ligy uzavrie víkendové 24. kolo, v ktorom belasí privítajú FC ViOn Zlaté Moravce. Po tomto kole bude nasledovať reprezentačná prestávka, vôbec posledná v prebiehajúcej sezóne. Slovanisti zatiaľ na jar vyhrali všetky štyri ligové zápasy a stopercentnú bilanciu chcú podľa slov trénera Ivana Vukomanoviča udržať aj v súboji so Zlatými Moravcami.

Tabuľkové postavenie stavia belasých do pozície papierového favorita. V sobotu podvečer sa v Bratislave stretne druhý tím tabuľky s desiatym, pričom Slovan a ViOn delí priepastných 27 bodov. V prospech nášho mužstva hovoria aj vzájomné zápasy z prebiehajúcej sezóny. Belasí oba vyhrali, doma 3:2 (góly Schet, Lásik, Priskin) a vonku vysoko 5:1 (góly Soumah, Savičevič, vlastný Pintér, Oršula a Priskin). „Ak sa pozrieme na tabuľku, tak z nej vyplýva, že sme favoritom stretnutia. Nemôžeme si však dovoliť podceniť súpera a ku každému zápasu musíme pristúpiť so stopercentnou koncentráciou. Práve takéto zápasy sú najnebezpečnejšie a môžu byť veľmi ťažké. Od hráčov budem vyžadovať, aby od úvodného hvizdu hrali aktívne a na sto percent. Chceme odohrať dobrý zápas, ukázať našu silu a získať tri body, to je jasný cieľ,“ povedal tréner Ivan Vukomanovič pred sobotňajším duelom.

ViOn nemal vydarený vstup do sezóny, no po trénerskej výmene, keď sa mužstva ujal Juraj Jarábek, herne i výsledkovo pookrial. Zlaté Moravce na jar doma remizovali s Ružomberkom (1:1) i Trnavou (0:0) a prehrali 1:4 v Žiline, kde však dlho držali nádej na bodový zisk. Dá sa očakávať, že zverenci Juraja Jarábka vyrukujú v Bratislave predovšetkým s defenzívnou taktikou. „Neriešime, či bude súper brániť v hlbokom bloku alebo nie. Sústredíme sa výhradne na dôkladnú prípravu nášho mužstva na tento zápas, ktorý nebude jednoduchý. My ako mužstvo z čela tabuľky, zvlášť keď hráme doma, musíme byť schopní vytvoriť si voľné priestory na ofenzívne akcie, využiť tieto priestory, byť silnejší v kľúčovej fáze a hrať dominantne. Vo viacerých zápasoch v tejto sezóne sme boli dominantní, dokázali si nájsť voľné priestory a vytvorili si gólové príležitosti aj napriek tomu, že súper bol stiahnutý. Týmto spôsobom chceme uspieť aj teraz, posnažíme sa využiť náš dominantný štýl hry. Vždy hráme na víťazstvo a to sa nemení ani teraz,“ vyhlásil srbský tréner Slovana.

Foto

Ivanovi Vukomanovičovi bude pre zdravotné problémy chýbať niekoľko hráčov. „Joeri de Kamps má problémy s kolenom, inkasoval nepríjemný úder ešte vo februárovom zápase s Trenčínom. Joeri by zajtra už možno bol schopný nastúpiť, no nechceme nič riskovať. Má naordinovaný špeciálny program, počas prestávky už bude trénovať s mužstvom a na aprílový zápas v Podbrezovej by mal byť k dispozícii. Chýbať bude aj Milan Rundič, ktorého po zápase v Senici trápi zadný stehenný sval. Dlhodobo mimo je Adam Laczkó. Zvyšní hráči sú zdraví a pripravení nastúpiť.“ Dodáme, že pre stále plynúci šesťtýždňový disciplinárny dištanc nezasiahne do zápasu ani Mitchell Schet. Naopak, po vypršaní trestov za päť žltých kariet sa do hry vracajú Seydouba Soumah a Vernon de Marco.

Počas týždňa s belasými trénoval aj slovenský reprezentant Vladimír Weiss, ktorý sa pripravuje na blížiaci sa kvalifikačný zápas na Malte. Ivana Vukomanoviča potešila dočasná prítomnosť šikovného krídelníka na tréningoch mužstva. „Vlado je výborný futbalista, som rád, že s nami týždeň trénoval. V tréningoch ukázal svoju kvalitu i niečo navyše. Bola to pre nás príjemná skúsenosť a verím, že rovnako aj preňho. Do budúcnosti mu prajem všetko dobré,“ uzavrel srbský tréner Slovana.

Slovan má so Zlatými Moravcami mimoriadne pozitívnu bilanciu vzájomných zápasov. Súperi sa v najvyššej súťaži zatiaľ stretli 26-krát. Belasí zdolali Zlaté Moravce 17-krát, päť duelov sa skončilo nerozhodne a štyrikrát triumfoval ViOn. Zaujímavé je, že slovanisti v Bratislave stratili s ViOn-om body naposledy ešte na jeseň 2011. Odvtedy sa v zápasoch týchto súperov hraných v hlavnom meste Slovenska zrodilo osem víťazstiev belasých. Na fotografii situácia pred gólom Róberta Vitteka v zápase so Zlatými Moravcami z októbra 2015. Vittek vtedy hlavičkou otváral skóre, slovanisti duel vyhrali 2:0.

Foto

Zlaté Moravce prešli cez zimu výraznou obmenou kádra. Medzi najvýraznejšie osobnosti tímu patria kapitán Peter Orávik, obranca Michal Pintér či skúsený brankár Pavel Kováč. Práve 42-ročný veterán Pavel Kováč má belasú minulosť, v sezóne 2012/13 prispel k zisku nášho double.

Zápas 24. kola Fortuna ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a FC ViOn Zlaté Moravce sa začína v sobotu 18. marca od 17.00 h a povedie ho rozhodcovská trojica Chmura – Hancko, Žákech. Vstupenky sú k dispozícii v sieti predpredaj.sk, prípadne v pokladniciach štadióna pred zápasom. Pripomíname, že na zápase prebehne ďalšie kolo fanúšikovskej súťaže „Ukáž, že si Slovanista!

Foto

Aktuality

Zápasy A-teamu

Fortuna liga - 4. kolo
Miesto:
Čas: Nedeľa | 13.08.2017 | 18:30
Fortuna liga - 5. kolo
Miesto:
Čas: Sobota | 19.08.2017 | 18:30
Partneri Partners
Platinoví partneri
Platinoví partneri
Platinoví partneri
Reklamní partneri
Reklamní partneri
Reklamní partneri
Reklamní partneri
Reklamní partneri
Reklamní partneri
Reklamní partneri
Reklamní partneri
Reklamní partneri
Reklamní partneri
Partner mládeže
Oficiálni dodávatelia
Oficiálni dodávatelia
Oficiálni dodávatelia
Oficiálni dodávatelia
Oficiálni dodávatelia
Oficiálni dodávatelia
Oficiálni dodávatelia
Oficiálni dodávatelia
Oficiálni dodávatelia
Oficiálni dodávatelia
Partner mládeže
Oficiálni dodávatelia
Komunitný a rozvojový partner
Mediálni partneri
Oficiálni dodávatelia
Mediálni partneri
Mediálni partneri
Mediálni partneri
Mediálni partneri
Ostatní partneri
Ostatní partneri
Ostatní partneri
Ostatní partneri
ŠK Slovan na Facebooku ŠK Slovan Facebook Fan-page