Úvod Správy Víťazný vstup do jari

Víťazný vstup do jari

Dorastenci Slovana stopercentní v zápasoch s Prešovom.

Dorastencom Slovana sa už tiež skončila zimná prestávka a minulý týždeň odohrali svoje prvé súťažné zápasy v tomto roku. Všetky tri naše tímy vykročili do jari tou správnou nohou a v súbojoch s rovesníkmi Tatrana Prešov získali tri body.

Mladší dorastenci nastúpili na svoje stretnutia už v stredu a na domácom trávniku potvrdili úlohu favorita. Belasá U17 rozhodla o triumfe 2:0 už v prvom polčase, keď skórovali David Strelec a Patrik Haramia. Zverenci Michala Suchomela si upevnili druhé miesto v tabuľke a zvýšili svoj náskok na tretiu Dunajskú Stredu na rozdiel štyroch bodov. Zároveň si udržali trojbodový odstup od vedúcej Žiliny.

V dueli tímov do 16 rokov padali góly až po prestávke. Slovanisti nenechali nič na náhodu a v rozpätí 13 minút sa presadili dvakrát Samuel Lavrinčík i Denis Giesser. Prešovčania minútu pred koncom už len korigovali na konečných 3:1. Tím vedený Vladimírom Gálom nadviazal na výbornú jesennú bilanciu (12 víťazstiev, 1 remíza) a je naďalej na čele svojej súťaže so šesťbodovým náskokom pred Žilinou. Zaváhala tretia Trnava, ktorá už na Slovan stráca osem bodov.

Na úspešné výsledky svojich kolegov nadviazali v sobotu v priamom súboji o šiestu priečku v tabuľke naši starší dorastenci. V Prešove tiež vyhrali o dva góly. Tím Borisa Kitku dostal v úvodnom dejstve do vedenia Kevin Kele a v poslednej minúte poistil jeho víťazstvo Kristián Bartoš. Čisté konto, už tretie z posledných štyroch zápasov, vychytal v deň svojich 18. narodenín brankár Frederik Valach.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

14. kolo

Tatran Prešov – ŠK Slovan 0:2 (0:1) – Kele, K. Bartoš

Zostava Slovana: F. Valach – Wallner, Kitka, Belošic, Jakub Baláž – Zemko, Martin Vician – T. Németh (83. Polaščík), Kozlovský (89. K. Bartoš), Kele (71. Herman) – Tereščenko

14. kolo

ŠK Slovan – Tatran Prešov 2:0 (2:0) – Strelec, Haramia

Zostava Slovana: Trnovský – Borovský, Habodasz, Majling, R. Nagy – T. Nagy, Potoma – Kaňovič (53. Pochylý), Strelec, Haramia (63. Sedláček) – Hudák (72. Leginus)

14. kolo

ŠK Slovan – Tatran Prešov 3:1 (0:0) – Lavrinčík 2, Giesser

Zostava Slovana: Hynek – A. Tóth, Floriš (62. Užík), Valentín, F. Nagy – Farkaš, Lavrinčík (67. Lieskovský) – L. Nagy, Čerepkai, Giesser – Mifkovič (41. Kuruc)

Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.