Úvod Správy V zápasoch čoraz viac pozitív z tréningu

V zápasoch čoraz viac pozitív z tréningu

Názory trénerov po štvrťfinálovom zápase Slovnaft Cup-u ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín.

Pavol Hrnčiarik (asistent trénera Slovana): „Náš jasný cieľ bol dnes postup a sme radi, že sa nám podarilo splniť ho. Veľmi dobre nám vyšiel vstup do stretnutia. Od úvodu sme si vytvárali príležitosti, mali sme aj niekoľko nebezpečných situácii po rohových kopoch. Je výborné, že Tamás Priskin hneď svoju prvú šancu premenil. V takýchto zápasoch so silným súperom je rýchly vedúci gól veľmi dôležitý. Po prestávke sme zvýšili na 2:0, čo už bola veľmi dobrá pozícia na to, aby sme duel dotiahli do víťazného konca. Síce sme inkasovali, ale na tento moment hráči veľmi dobre zareagovali, ukázali správnu mentalitu a opäť odskočili súperovi na rozdiel dvoch gólov. Začíname v našej hre vidieť čoraz viac pozitívnych vecí, na ktorých pracujeme v tréningu. Tešíme sa z víťazstva nad kvalitným súperom i z toho, že sme opäť strelili tri góly. Ďakujeme fanúšikom, ktorí dnes prišli na štadión a povzbudzovali nás. Ideme ďalej, v lige i v pohári sa budeme stále pozerať predovšetkým na seba. Dôležité je, že semifinále sa už hrá na dva zápasy, v ktorých sa dá ovplyvniť viac vecí ako keď je to len o 90 minútach.“

Martin Ševela (tréner Trenčína): „Absolútne sme nezvládli vstup do stretnutia. Prvých tridsať minút to bolo jalové. Predvádzali sme bezkontaktný futbal, chýbala tomu agresivita a ponuková činnosť stredových hráčov. Na krajoch obrany nám to horelo. V prvom polčase sme sa dostali len do jednej šance. Do druhého polčasu nastúpil Jakub Paur, ktorý mal dlhší čas zdravotné problémy. Je to hráč, ktorý môže pozdvihnúť morálku tímu na ihrisku. Dostali sme sa do zápasu, bolo to o triedu lepšie ako pred prestávkou. Vypracovali sme si šance a dali kontaktný gól. Opäť sme však nechali vzadu okienka a pri takej kvalite, akú Slovan má, sme za to boli potrestaní. Musím povedať, že sme si nezaslúžili ísť v pohári ďalej.“