Úvod Správy Zaslúžené víťazstvo

Zaslúžené víťazstvo

Názory trénerov po zápase 20. kola Fortuna ligy 1. FC Tatran Prešov – ŠK Slovan Bratislava (0:2).

Ivan Vukomanovič (tréner Slovana): „V prvom rade sa chcem poďakovať ľuďom, ktorí výborne pripravili hraciu plochu, nie je totiž jednoduché pripraviť kvalitné ihrisko v tomto ročnom období. Prvý polčas nám nevyšiel podľa predstáv. Chýbalo nám potrebné tempo a viac nápaditosti v ofenzíve. Po prestávke sme zvýšili tempo, hrali dobre kombinačne a predovšetkým sme súpera fyzicky prevýšili. Bolo to vidno pri pressingu, keď sme získali veľa lôpt a zatlačili súpera. Pomohol nám aj príchod Tamása Priskina, ktorý hru oživil a priniesol niečo navyše. Súper bol počas celého zápasu vzadu dobre organizovaný a hrozil nám z brejkov. Nepáčilo sa mi, že lopta sa pri prešovských šanciach viackrát ocitla voľná pred našou bránou, v takých situáciách musíme byť dôraznejší. Za stavu 0:0 mal najprv veľkú šancu Aleksandar Čavrič, následne nepremenili tutovku Prešovčania. Napokon ukázal Seydouba Soumah individuálnu kvalitu, dal oba góly a odviezli sme si tri body. Toto sú Soumahove momenty, tiež však musí na sebe pracovať, aby bol pre mužstvo na ihrisku ešte prospešnejší. Dnes sme podľa mňa vyhrali zaslúžene. Budeme pokračovať v tvrdej práci.

Miroslav Jantek (tréner Prešova): „Súhlasím s hodnotením kolegu Ivana. Chlieb sa možno lámal za stavu 0:0, keď Lukáš Kubus vo vyloženej šanci zaváhal, následne sa Seydouba Soumah presadil a dal veľmi dôležitý gól z pohľadu vývoja celého zápasu. Skôr ma mrzí druhý inkasovaný gól, ktorý už bol rozhodujúci. Slovan potom zápas ovládol a dohrával, nám už nezvýšili sily na tlak. Ešte v prvom polčase nás Jozef Talian výborne podržal, aj súper tam mal gólové možnosti. Proti tímu ako je Slovan musíte zužitkovať akúkoľvek šancu, ktorú si vypracujete. My sme dnes naše príležitosti nepremenili a preto sa duel skončil víťazstvom súpera.“

Vstupenky na záverečné dva domáce zápasy sezóny.
Chceš byť novým Ninom Marcellim? Neváhaj a príď na výber do prípraviek ŠK Slovan Bratislava.