Úvod Správy Kľúčové budú výsledky v lige

Kľúčové budú výsledky v lige

Kornel Saláta skonštatoval, že zápas s Videotonom mal dobré tempo a mrzelo ho, že belasí inkasovali po dvoch chybách. Verí, že v lige budú výsledky lepšie.

Sobotňajší súboj bol pre Slovan i Videoton generálkou na jarnú časť sezóny, čomu zodpovedali aj základné zostavy. Oba tímy nastúpili až na malé výnimky v plnej sile a zápas bol obojstranne dôkladne takticky vedený. Hralo sa síce v rýchlom tempe, šancí však bolo málo. Absolútne vyrovnaný prvý polčas by si zaslúžil nerozhodný výsledok, no domáci Lazovič v 41. minúte vykúzlil umiestnenú strelu k pravej žrdi a naklonil opraty duelu do rúk Videotonu. „Obrovská škoda, že sme na konci polčasu dostali gól. Urobili sme tam zbytočnú chybu, stratili loptu a súper to využil,“ skonštatoval obranca Kornel Saláta, ktorý mohol ešte pred prestávkou vyrovnať, no jeho hlavičku po centri z rohu Kovácsik na dvakrát skrotil.

Po prestávke sa belasým podarilo aktuálneho lídra maďarskej OTP Bank ligy zatlačiť pred vlastnú bránu. Naši futbalisti si za stavu 0:1 vypracovali niekoľko náznakov príležitostí, ani raz však neprekonali Kovácsika. Miesto vyrovnania tak prišiel gól z brejku a nádeje na remízový výsledok sa prakticky rozplynuli. Škoda, pretože priebeh hry by zodpovedal skôr remíze, Videoton herne nebol lepší o dva góly. Futbal je však o efektivite a maďarský tím mal takmer 50-násobného srbského reprezentanta Danka Lazoviča, ktorý dal oba góly. „Všetko dávali práve na Lazoviča či jeho útočnú dvojičku Ščepoviča. Útočníci sklepávali loptu späť a krídelní hráči si okamžite zabiehali za našu obranu. Robili sme, čo sme mohli, no ťažko sa to bránilo. Realitou však je, že sme ich nepustili do veľa šancí. Góly žiaľ padli len po našich zbytočných chybách,“ vyhlásil Kornel Saláta. Mimochodom, Videoton mal výraznú postavu aj na trénerskej pozícii. Tím viedol bývalý hráč Manchesteru United Henning Berg.

Napriek prehre ukázal zápas s úradujúcim maďarským vicemajstrom viaceré pozitíva. Slovanisti mali loptu o niečo častejšie na kopačkách, no problémom bola finálna fáza. Často zlyhala finálna prihrávka, prípadne priamo koncovka. „Oba tímy hrali hore – dole a vo vysokom tempe, zápas podľa mňa mal svoju kvalitu. Mali sme niekoľko dobrých príležitostí, ak by sme ich premenili, výsledok by bol iný. Ak však nedáme gól, nemôžeme pomýšľať na dobrý výsledok. V konečnom dôsledku teda odchádzame domov sklamaní.“ Zaujímavosťou je, že Videoton FC hrá kvôli rekonštrukcii svojho štadióne svoje domáce zápasy práve v Pancho Aréne v Akadémii Ferenca Puskása.

Obranná štvorica v zložení sprava Sekulič – Saláta – Rundič – Kubík opäť pôsobila kompaktným dojmom a dobre medzi sebou komunikovala. Kornel Saláta patril k vôbec najlepším hráčom na trávniku, viackrát obetavo zastavil rodiacu sa šancu súpera. Zaujal aj technickou finesou v druhom polčase, keď sa na poliacej čiare hravo obtočil okolo dvojice protihráčov. Tí sa len nechápavo pozerali, akú fintu na nich vysoký stopér vytiahol. „Nám štyrom sa hrá vzadu veľmi dobre. Komunikácia funguje fajn, navzájom si pomáhame. Verím, že na to nadviažeme aj v lige.“

Už o týždeň odohrajú belasí prvý jarný ligový duel, keď si v NTC Poprad zmerajú sily s Prešovom. Generálka na ligu im síce  nevyšla podľa očakávaní, no výsledky prípravných zápasov môžu byť niekedy klamlivé a kľúčové je to, čo mužstvo ukáže v súbojoch o body. Náš reprezentačný obranca je pred ligou optimisticky naladený. „Máme k dispozícii ešte jeden týždeň, treba poriadne zamakať a čo najlepšie sa pripraviť na ligu. Musíme sa odraziť od toho, čo bolo doteraz v príprave dobré a taktiež zlepšiť to, v čom zaostávame. Kľúčové budú výsledky v lige, tam sa hrá o body a posun v tabuľke. Verím, že to bude lepšie,“ uzavrel Kornel Saláta.