Zápasy

Vo vyrovnanom zápase rozhodla efektivita lídra maďarskej ligy

11.02.2017 | Autor: ts

ŠK Slovan Bratislava v prípravnom zápase prehral s Videotonom FC 0:2.

ŠK Slovan Bratislava v generálke na jarnú časť ročníka podľahol na ihrisku Akadémie Ferenca Puskása vo Felcsúte Videotonu FC 0:2. Slovanisti mali počas celého zápasu miernu územnú prevahu, len ťažko sa však dostávali do vyložených šancí. Videoton bol naopak prakticky stopercentne efektívny, skúsený Srb Lazovič dvakrát skóroval a rozhodol o triumfe lídra maďarskej ligy.

Slovanisti nastúpili bez Seydoubu Soumaha, ktorého zo zostavy na poslednú chvíľu vyradila choroba. Belasí v úvodných minútach častejšie držali loptu na kopačkách. Prvú príležitosť však mal Videoton. Hadžič v 10. min vystrelil volejom z hranice šestnástky a mieril tesne nad. Zakrátko kontrovali slovanisti, Rundič hlavičkoval po centri z rohu a lopta presvišťala okolo pravej žrde. V 22. min prešprintoval Ščepovič po pravom krídle, vyslal prudkú krížnu strelu a len tesne minul protiľahlú žrď. Hra sa postupne vyrovnala, napriek dobrému tempu sa hralo bez väčších šancí. Až v 38. min prihral Priskin z pravej strany pekne na stred, kde bol Kóňa, ktorý okamžite vyskúšal šťastie z hranice šestnástky. Jeho prudká strela mierila tesne vedľa ľavej žrde. Odpoveď domácich bola krutá a gólová. Skúsený Lazovič, ktorý v minulosti hral za PSV Eindhoven či Zenit Petrohrad, napriahol zo strednej vzdialenosti a vymietol pravú šibenicu – 1:0. Tesne pred prestávkou mohli naši futbalisti vyrovnať. Saláta sa po centri z rohu zavesil do vzduchu, hlavičkoval k žrdi a Kovácsik sa musel poriadne natiahnuť, aby loptu pokryl.

Krátko po prestávke si Čavrič hodil loptu po ľavej strane, dostával sa už do šestnástky, no Kovácsik včas vybehol a zasiahol. Rovnako ako v prvom polčase sa hralo najmä medzi šestnástkami, viac iniciatívy prejavovali pri nepriaznivom stave belasí. Po hodine hry odcentroval de Sa z krídla a Priskinovu hlavičku z päťky zrazil obranca mimo nebezpečného priestoru. Sekulič sa v 63. min cez troch protihráčov prekľučkoval do šestnástky a napriek tomu, že ho obranca už v pokutovom území podkopol, pokračoval v akcii. Vystrelil na bránu, Juhász však loptu tečoval na roh. Naši futbalisti v týchto minútach zatlačili súpera a boli aktívnejším mužstvom. V 69. min vystrelil Cleber spoza šestnástky, no mieril vedľa brány. Videoton sa po prestávke dostal prvý raz pred našu bránu až v 74. min a bol z toho druhý gól. Sujlič si na ľavej strane prebral prihrávku Pátkaia, v situácii zaváňajúcej ofsajdom ešte prihral na stred Lazovičovi, ktorý do odkrytej brány nezaváhal - 2:0. Slovanisti mali v 83. min vyloženú príležitosť na kontaktný gól. Sekulič sa preštrikoval do šestnástky a už z úrovne bránkovej čiary dával loptu na bližšiu žrď. Od Kovácsika sa lopta priam neuveriteľne odrazila k žrdi a len milimetre chýbali, aby prešla do siete. O dve minúty neskôr si po Sekuličovom centri dal Stopira takmer vlastenca, Kovácsik však na poslednú chvíľu zaregoval a zasiahol. Vzápätí vyšiel Maďarom rýchly brejk, Nego sa na zadnej žrdi chystal doklepnúť loptu do siete, no Kubík ho v poslednej chvíli zablokoval. Napriek snahe už naši futbalisti nedokázali skórovať a napriek dobrému výkonu prehrali s lídrom maďarskej ligy 0:2.

Videoton FC – ŠK Slovan Bratislava 2:0 (1:0)

Góly: 41., 74. Lazovič

Videoton: Kovácsik – Nego, Vinicius, Juhász, Stopira – Hadžič, Varga, Pátkai, Sujlič – Lazovič, Ščepovič

Slovan: Mucha – Sekulič, Saláta, Rundič, Kubík – de Kamps (62. Savičevič), Kóňa – Oršula, Priskin, de Sa (75. Schet) – Čavrič (66. Cleber)