Úvod Správy V prvom prípravnom zápase tesná prehra

V prvom prípravnom zápase tesná prehra

ŠK Slovan Bratislava v prvom prípravnom zápase podľahol FC Botosani 0:1.

ŠK Slovan Bratislava v prvom prípravnom zápase na sústredení v tureckom Beleku prehral s rumunským prvoligistom FC Botosani 0:1. O výsledku rozhodol presný zásah rumunského tímu z prvého polčasu. Najväčšiu šancu belasých na vyrovnanie mal v druhom polčase Marek Rigo, ktorý zoči-voči brankárovi tesne minul priestor troch žrdí. Priestor dostali všetci hráči do poľa okrem ľahko zraneného Františka Kubíka, zachytali si brankári Martin Krnáč aj Dominik Greif.

Slovanisti nastúpili bez Františka Kubíka, ktorého vyradilo z hry menšie svalové zranenie. V príjemnom slnečnom počasí na tréningovom ihrisku v Beleku mal prvý náznak príležitosti Slovan. Vukan Savičevič v 5. min pekne vysunul na pravej strane Čavriča, ktorý mohol z uhla buď strieľať alebo nahrávať nabiehajúcemu Priskinovi. Zvolil si krížnu prihrávku, Priskin si však loptu pred bránou nestihol prebrať. Botosani mal veľkú šancu v 14. min, keď útočník rumunského tímu z päťky prekopol Krnáčovu bránu. Hra sa postupne vyrovnala, bojovalo sa najmä o stred poľa bez väčších šancí. Až v 26. min zachraňoval Krnáč po skrumáži pred jeho bránou, keď sa lopta viackrát odrazila až k zakončujúcemu hráčovi Botosani. Vzápätí predviedli slovanisti nádejnú akciu stredom poľa, no Savičevič oblúčikom nenašiel spoluhráčov v šestnástke. V 33. min musel nútene striedať Filip Oršula, ktorého nahradil Mitchell Schet. V tej istej minúte sa Botosani ujal vedenia po akcii z pravej strany zakončenej krížnou strelou Romana z hranice šestnástky – 0:1.

Tréner Ivan Vukomanovič urobil cez polčas šesť zmien, v drese Slovana si prvýkrát zahral aj Tomáš Kóňa. V 50. min centroval Soumah zo štandardnej situácie a na center si naskočil Saláta, ktorý hlavičkoval nad bránu. Slovanisti boli v 52. min blízko k vyrovnaniu. Kóňa založil akciu v strede poľa a prihral na ľavé krídlo Cleberovi. Ten našiel kolmicou nabiehajúceho Riga, ktorý zoči-voči brankárovi mieril tesne vedľa vzdialenejšej žrde. V zostave belasých došlo následne k ďalším striedaniam, priestor na ihrisku dostali aj mladíci Laczkó, Antálek či Pinte. V 77. min sa predviedol Dominik Greif, ktorý stiahol nepríjemnú strelu z otočky. Belasí sa v závere snažili o vyrovnanie. V 89. min vyviezol Ligeon loptu popri čiare a Kóňa sa následne dostal k strele z 25 metrov. Namieril však len do priestoru, kde stál pripravený brankár Botosani. Výsledok sa napokon už nezmenil, slovanisti vstúpili do série prípravných duelov tesnou prehrou.

ŠK Slovan Bratislava – FC Botosani 0:1 (0:1)

Gól: 33. Roman

Slovan: Krnáč (46. Greif) – Sekulič (69. Ligeon), Saláta (58. Laczkó), Rundič (58. Antálek), Ligeon (46. Kotula) – Savičevič (46. Rigo), de Kamps (46. Kóňa) – Oršula (33. Schet, 68. Pinte), Soumah (58. Šefčík), Priskin (46. de Sa) – Čavrič (46. Cleber)

Botosani: Albuţ - Patache, Miron, Cucu, Popovici - Vaşvari, Cârstocea - Roman, L. Fulop, Buş - Elek