Úvod Správy Martin Vician strelcom postupového gólu Slovákov!

Martin Vician strelcom postupového gólu Slovákov!

Slovenskí futbalisti do 18 rokov zdolali Azerbajdžan 1:0 po góle Martina Viciana a postúpili do štvrťfinále Granatkinovho memoriálu.

Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov sa raduje z pekného úspechu. Na prestížnom Memoriáli V. Granatkina v ruskom Petrohrade dnes zdolala Azerbajdžan 1:0 a v skupine skončila bez inkasovaného gólu na druhom mieste, čím si zaistila postup do štvrťfinále. K postupu výrazne prispeli aj dvaja hráči Slovana Bratislava Martin Vician a Frederik Valach.

Slováci v úvodných dvoch zápasoch skupiny remizovali s Kazachstanom i Litvou zhodne 0:0. Prvý duel s Kazachstanom odchytal brankár Frederik Valach a pripísal si čisté konto. Martin Vician sa dostal do hry v oboch zápasoch a proti Kazachstanu mal na kopačke víťazný gól, no jeho strelu zastavila bránková konštrukcia.

Ak chceli slovenskí futbalisti postúpiť do štvrťfinále, museli dnes v priamom súboji zdolať Azerbajdžan. Slovenská „osemnástka“ sa mohla v druhom polčase ujať vedenia, no Kudlička nepremenil nariadenú penaltu. Kľúčové okamihy sa napokon udiali v rozmedzí 85. – 86. minúty. Azerbajdžan predviedol rýchly protiútok a Frederik Valach, ktorý odchytal celý zápas, bravúrne vyrazil prudkú prízemnú strelu k pravej žrdi. Slováci okamžite založili brejk po ľavej strane, na jeho konci bola prízemná strela, ktorú brankár Azerbajdžanu vyrazil. Do šestnástky dobiehal Martin Vician a odrazenú loptu nekompromisne dorazil do odkrytej brány. Osemnásťročný hráč Slovana sa stal striedajúcim hrdinom, na trávniku bol totiž len deväť minút a hneď zaznamenal rozhodujúci presný zásah! Slováci už vedenie 1:0 udržali a radovali sa z postupu.

Vo štvrťfinále sa Slovensko do 18 rokov stretne v pondelok od 17.00 h s výberom domáceho Petrohradu.

Súhrn výsledkov Slovenska do 18 rokov v základnej skupine Granatkinovho memoriálu:

Slovensko – Kazachstan 0:0 (Valach odchytal celý zápas, Vician hral od 80. minúty)

Slovensko  – Litva 0:0 (Vician hral do 61. minúty)

Azerbajdžan – Slovensko 0:1 (Valach odchytal celý zápas, Vician hral od 77. minúty)

Gól: 86. Vician

Vstupenky na záverečné dva domáce zápasy sezóny.
Chceš byť novým Ninom Marcellim? Neváhaj a príď na výber do prípraviek ŠK Slovan Bratislava.