Úvod Správy Tesná prehra s Trnavou

Tesná prehra s Trnavou

ŠK Slovan Bratislava prehral so Spartakom Trnava 0:1.

ŠK Slovan Bratislava podľahol v 18. kole Fortuna ligy Spartaku Trnava 0:1. Jediný gól zápasu dal v 21. minúte Robert Tambe, ktorý zužitkoval neprehľadnú situáciu pred bránou Slovana a zblízka napálil do siete. Slovanisti mali v 34. minúte po Hladíkovom faule na Savičeviča k dispozícii pokutový kop, no Tamás Priskin neprekonal Jakubecha. Rozdiel medzi tretím Slovanom a štvrtou Trnavou sa stenčil na tri body.

Tréner Ivan Vukomanovič musel v základnej zostave urobiť viacero vynútených zmien. Pre trest za žlté karty nenastúpil František Kubík a menšie zranenia vyradili z hry Jána Muchu a Aleksandara Čavriča. V chladnom počasí mal prvú príležitosť Spartak. V 8. min vyšiel hosťom rýchly protiútok, Halilovič vystrelil z hranice šestnástky k pravej žrdi a Krnáč predviedol výborný zákrok. Vzápätí kontroval Soumah, ktorý skúsil šťastie z 25 metrov, lopta sa však nevošla do priestoru troch žrdí. Spartak opäť pohrozil v 14. min, keď Mikoviča v samostatnom úniku na bránu zastavil na poslednú chvíľu Kotula. O päť minút neskôr bol Tóth vo vyloženej pozícii pred päťkou, Burnet ho však v koncovke stihol zablokovať. V 21. min centroval Mikovič na bližšiu žrď, Krnáč ešte stihol vyraziť koncovku Čonku, no na dorážku Tambeho z bezprostrednej blízkosti už nestačil – 0:1. Belasí mali v 34. min stopercentnú príležitosť na vyrovnanie. Savičevič totiž po Oršulovej kolmici postupoval do šestnástky, kde ho Hladík nedovolene zastavil a rozhodca ukázal na biely bod. Tamás Priskin z penalty prudko vystrelil k ľavej žrdi, no Jakubech vystihol stranu a vyrazil loptu pred päťku, odkiaľ ju už obrancovia odpratali na roh. Ani nepremenená penalta nezastavila slovanistov v snahe o vyrovnanie. V 37. min prenikol Oršula stredom poľa a spoza šestnástky mieril tesne vedľa pravej žrde. Hneď vzápätí si Priskin nabiehal na dlhú loptu za obranu, Jakubech však vybehol ďaleko zo svojej brány a v poslednej chvíli odvrátil do bezpečia. V 40. min sa pripomenul Spartak, keď Mikovič vyslal krížnu strelu z pravého krídla a lopta preletela tesne vedľa pravej žrde. Záver polčasu bol obojstranne rušný, v 42. min hlavičkoval Priskin zblízka nad bránu.

V úvode druhého dejstva mali slovanisti územnú prevahu, no bez väčších príležitostí. V 57. min pohrozila Trnava z brejku, keď si Tambe nabiehal na dlhú loptu za obranu, Krnáč však včas vybehol a odvrátil do autu. Hostia znovu pohrozili v 64. min, Tambe po centri Mikoviča hlavičkoval z päťky nad bránu. O dve minúty neskôr mali slovanisti k dispozícii zaujímavú štandardnú situáciu z približne 20 metrov. Soumah vyslal strieľaný center na zadnú žrď, Jakubech loptu vyboxoval. V 70. min sa Priskin po pravej strane preštrikoval do šestnástky, no Greššák odvrátil loptu na roh. Zakrátko postupoval Mikovič v brejku sám na Krnáča a po jeho krížnej strele sa lopta od ľavej žrde odrazila späť do hry. V 77. min mohli belasí vyrovnať, Oršula centroval z ľavého krídla na bližšiu žrď a Cleberovu hlavičku vytlačil Jakubech končekmi prstov na roh. V nadstavenom čase postupoval Priskin sám na bránu, zoči-voči Jakubechovi zvolil strelu k ľavej žrdi, ktorú brankár hostí na dvakrát kryl. Slovanisti tak už vyrovnať nestihli a v 135. derby nezískali ani bod.

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 0:1 (0:1)

Gól: 21. Tambe

Žlté karty: 36. Soumah, 85. Savičevič - 33. Hladík, 39. Janso

Rozhodovali: Vlk – Ádám, Bobko

Návšteva: 1046 divákov

Slovan: Krnáč – Kotula, Saláta, Vernon, Burnet (68. Cleber) – Savičevič, de Kamps – Schet, Soumah, Oršula (79. de Sa) - Priskin

Trnava: Jakubech – Čögley, Greššák, Hladík, Janso – Tóth, Bello (63. Sloboda) – Mikovič (81. Jirka), Halilovič, Čonka – Tambe (77. Schranz)