Úvod Správy Na záver jesene tesná prehra

Na záver jesene tesná prehra

Juniori Slovana Bratislava prehrali na ihrisku FK Pohronie tesne 1:2.

Juniori Slovana Bratislava prehrali v poslednom zápase jesennej časti na ihrisku FK Pohronie 1:2. Slovanistom nevyšiel úvod zápasu a po osemnástich minútach prehrávali 0:2. Dominik Malý však už v dvadsiatej minúte znížil z priameho kopu na 1:2. Belasí potom hrali vyše štyridsať minút v početnej prevahe, ktorú však nepretavili na vytúžený vyrovnávajúci gól.

V Dolnej Ždani, kde hráva Pohronie svoje domáce zápasy, nevstúpili slovanisti do stretnutia ideálne. Už v 3. minúte vyšla domácim rýchla akcia po ľavej strane a Gregáň zblízka prekonal Rybára. Ešte horšie bolo v 18. minúte, keď Kurčíkovu „malú domov“ vystihol Blahút, ktorý obišiel Rybára a zvýšil na 2:0. Už o dve minúty neskôr však Dominik Malý perfektne trafil z priameho kopu a strelil kontaktný gól Slovana. Tesne pred prestávkou bol vylúčený domáci Prikryl a belasí tak hrali v početnej výhode.

Naši mladíci sa po prestávke snažili vyrovnať a využiť tak početnú výhodu. Dominik Malý vyslal ďalší pekný pokus z priameho kopu a nebol ďaleko od vyrovnávajúceho gólu. Vo veľkej šanci bol aj Oliver Morócz, ktorého hlavičku z bezprostrednej blízkosti vytlačil Packo nad brvno. V hektickom závere prišlo aj druhé vylúčenie, keď kapitán belasých Adam Laczkó musel po druhej žltej karte predčasne odísť z ihriska. Slovanistom sa už vyrovnať nepodarilo a zo stredného Slovenska odišli bez bodu s tesnou prehrou.

Slovanisti budú v tabuľke zimovať na deviatej priečke so ziskom štrnástich bodov. V prvom jarnom kole sa 5. marca 2017 stretnú doma s Nitrou.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – ŠK Slovan Bratislava juniori 2:1 (2:1)

Góly: 3. Gregáň, 18. Blahút – 20. Malý

Žlté karty: 59. Blahút – 25. Šefčík, 51. Laczkó, 55. Ďuriš

Červené karty: 42. Prikryl - 84. Laczkó (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Weiss – Špivák, Perát

Návšteva: 428 divákov

Pohronie: Packo – Nosko, Pittner, Prikryl, Pelegríni, Nurkovič (88. Sekereš), Garaj, Gregáň (31. Frimmel), Paraj, Sojka, Blahút (90. Hudák)

Slovan juniori: Rybár – Kurčík (46. Sidibe), Laczkó, Ondruš, Nedorost (73. Hrnčár) – Šefčík, Antálek (86. Majerčák), Mašulovič, Morócz – Malý – Ďuriš