Úvod Správy Trojbodový obrat juniorky v malom derby

Trojbodový obrat juniorky v malom derby

Juniori Slovana Bratislava zvíťazili v malom derby v Trnave 2:1.

Juniori Slovana Bratislava zvíťazili v 14. kole II. ligy západ na ihrisku trnavskej rezervy 2:1. Belasí od 67. minúty prehrávali po penalte Tomoviča, no v záverečnej desaťminútovke sa im podaril dokonalý obrat. Filip Ďuriš najprv v 82. minúte vyrovnal a striedajúci Seybou Sidibe v 87. minúte rozhodol o cennom triumfe belasých.

V malom derby sa od úvodu hral obojstranne kvalitný futbal. Slovanisti si v prvom polčase vypracovali niekoľko dobrých príležitostí, v najväčších neuspeli zblízka Malý a po ňom ani Ďuriš. Trnavská juniorka pohrozila dvakrát, pri oboch šanciach však výborne zasiahol 17-ročný brankár Tomáš Rybár.

Skóre sa tak menilo až po prestávke. Domáci mali v 67. minúte výhodu pokutového kopu a Tomovič poslal Trnavu do vedenia. Inkasovaný gól belasých ešte viac nakopol k záverečnému obratu. V 82. minúte sa Filipovi Ďurišovi vyplatil dôraz pred bránou, keď zužitkoval nevydarený odkop Vantrubu a vyrovnal na 1:1. To zo strany slovanistov nebolo všetko, keďže v 87. minúte ušiel vpredu Pinte a jeho strelu zblízka vyrazil Vantruba len pred seba. Lopty sa ujal Sidibe, prehodil trnavského brankára a rozhodol o víťazstve belasých.

Juniorka poskočila so ziskom trinástich bodov na deviate miesto tabuľky západnej skupiny druhej ligy. Najbližšie sa belasí predstavia v domácom prostredí, keď v nedeľu 30. októbra od 10.30 h vyzvú na štadióne Akadémie ŠK Slovan v Prievoze Banskú Bystricu.

FC Spartak Trnava juniori – ŠK Slovan Bratislava juniori 1:2 (0:0)

Góly: 67. Tomovič (z 11 m) – 82. Ďuriš, 87. Sidibe

Žltá karta: 57. Kurčík (Slovan juniori)

Rozhodovali: Nemček – Chládek, Jekkel

Návšteva: 190 divákov

Trnava juniori: Vantruba – Horník, Tóth, Oravec, Čonka – Bališ (77. Traore), Ujlaky, Gombala (46. Paukner), Gojkovič (52. Privat Yao) – Tomovič, Jirka

Slovan juniori: Rybár – Hrnčár, Laczkó, Kurčík, Morócz – Lády (13. Ďuriš), Antálek, Mašulovič, Šefčík (78. Sidibe) – Malý (63. Tichý) – Pinte